Przyjazne dla środowiska gospodarowanie wodą deszczową za pomocą RHEINZINK

RHEINZINK Gospodarka deszczowa - naturalne. Nieszkodliwe.

Woda jest cennym towarem. Przyszłość całego naszego ekosystemu zależy od dostępności tego zasobu naturalnego. Jako odpowiedzialny producent pokryć dachowych i systemów odwadniających wykonanych z cynku, priorytetem jest zarządzanie środowiskiem deszczowym i ochrona wód gruntowych w RHEINZINK.

Zastosowanie RHEINZINK jako pokrycia dachu, okładziny elewacji lub odwodnienia dachu

  • Infiltracja wody deszczowej odprowadzanej przez cynkowe powierzchnie dachowe została uznana przez niezależne badania za absolutnie nieszkodliwą i przyjazną dla środowiska.

     

  • Po kompleksowej ocenie całego cyklu życia materiał został uznany przez niezależny organ Institut Bauen und Umwelt e.V. jako przyjazny dla środowiska produkt budowlany zgodnie z ISO 14025, typ III.
  • Pokrycia dachowe i okładziny wykonane z RHEINZINK są zharmonizowanymi wyrobami budowlanymi z oznakowaniem CE.

  • Ze względu na niepewność lub dezinformację w poszczególnych obszarach i społecznościach budowlanych stosowanie cynku w budownictwie może być ograniczone. Ten mit obala prawnik Michael Halstenberg w swoim artykule.

Spuścić wodę deszczową do kanalizacji lub wód powierzchniowych

Woda deszczowa może być odprowadzana do systemu kanalizacyjnego lub, jeśli jest obecny, do oddzielnego kanału ściekowego.

Możliwe jest również wprowadzanie do wód powierzchniowych.

Zgodnie z decyzją DWA M 153 niemieckiego stowarzyszenia ds. Wody, ścieków i odpadów DWA woda deszczowa z powierzchni dachu do 500 m² na odcinku wody lub linii brzegowej o długości 1000 m może być odprowadzana bez wstępnej obróbki.

Przechowywanie, wykorzystanie i infiltracja wody deszczowej

Zbieraj i wykorzystuj wodę deszczową

 

Inną możliwość ekologicznego, naturalnego gospodarowania wodą deszczową zapewniają systemy magazynowania i wykorzystania wody deszczowej. Spektrum waha się od sprawdzonej beczki deszczowej do zgodnych ze standardami, nowoczesnych systemów zbierania wody deszczowej, takich jak tubowe zbiorniki i cysterny. W zależności od warunków pracy dostępne są systemy o różnych rozmiarach i charakterystykach. Wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana jakość wody pitnej, możliwe jest użycie wody deszczowej: do nawadniania obiektów zewnętrznych, podlewania roślin, spłukiwania toalety lub stosowania w pralce.

Zbierz wodę deszczową i spuść wodę


Dzięki infiltracji wody deszczowej na twojej ziemi możesz wnieść cenny wkład w środowisko naturalne, przywracając wodę deszczową do naturalnego obiegu wody.

Istnieją dwie alternatywy:

  • Infiltracja nadziemna nad zarośniętą glebą górną lub studnią infiltracyjną.
  • W podziemiach infiltrację można przeprowadzić przez wykop, szyb odsączający lub system filtrów.

Bardziej precyzyjne przepisy są zapisane w stanowych przepisach dotyczących wody lub we własnych przepisach federalnych dotyczących wyłączania wody opadowej.

 

Więcej informacji...