RHEINZINK - wysokiej jakości i ekologiczny materiał budowlany

Zrównoważone budownictwo oznacza ekonomiczną wydajność, przyjazność dla środowiska i oszczędność zasobów. Wymaga to użycia wysokiej jakości, przyjaznych dla środowiska materiałów. Dzięki RHEINZINK wymagania dotyczące zrównoważonego budownictwa można spełnić bez wahania.

Redukuj odpady i emisje dwutlenku węgla budując z RHEINZINK

W porównaniu do innych metali RHEINZINK jest liderem w zakresie bilansu ekologicznego

  • w 100% naturalny materiał
  • w 100% nadaje się do recyklingu
  • bardzo dobry bilans CO2

Buduj z nami

 

Jakość potwierdzona certyfikatami

RHEINZINK został uznany przez Instytut Budownictwa i Środowiska e.V. jako produkt budowlany przyjazny dla środowiska. Nasze produkty i systemy posiadają certyfikaty zgodne z koncepcją C2C (Cradle to Cradle), certyfikat BRE i są częścią programu klasyfikacji budynków LEED. Rada Green Building przetestowała produkty i systemy wykonane z tytan-cynku pod kątem śladów i pozostałości niebezpiecznych chemikaliów.

Naturalny materiał cynku jest zatem szczególnie pożądany wśród metali budowlanych, ponieważ łączy w sobie sumę wszystkich pozytywnych właściwości ekologicznych: w 100% nadaje się do recyklingu przy niskim zapotrzebowaniu na energię pierwotną i wtórną, przekonuje przy minimalnej produkcji CO2 i jest lekki, a zatem najważniejszy wśród metali konstrukcyjnych.

BRELeedC2CIGEFEPDTüV

Cykl zrównoważony

Sprawdzony materiał budowlany RHEINZINK jest wyjątkowo trwały i nie wymaga konserwacji ani renowacji. Wietrzenie tworzy estetyczną patynę, która chroni materiał ekologiczny przez pokolenia. Produkty RHEINZINK mają zasadniczo wieczną żywotność. Podczas konwersji lub po fazie użytkowania budynku można je łatwo zarejestrować osobno. Mają być dodawane do procesu recyklingu bez dodatkowych etapów produkcji, takich jak usuwanie farby lub oddzielanie materiałów kompozytowych.

Obiekt referencyjny RHEINZINK „FOX” przyznał pieczęć BREEAM Świetnej jakości

Fantazyjnym projektem była siedziba internetowego biura podróży FOX Vakanties. Globalna różnorodność miejsc podróży z ich różnymi kulturami została wyrażona przez architektów z okrągłymi, kątowymi i pochyłymi częściami budynku, a także z kontrastowym projektem elewacji. Kolorowa szklana elewacja, która reprezentuje przestrzeń publiczną, znajduje się nad jaskrawoczerwoną, stojącą w wodzie, przypominającą chińską latarnię.

Na południu budynku parter z zarośniętymi fasadami stanowi podstawę szklanej powierzchni konferencyjnej, nad którą unosi się raczej introspekcyjna powierzchnia biurowa z zewnętrzną ścianą pochyloną na zewnątrz. Właściciel i architekt tego tytanowego cynku RHEINZINK w jakości prePATINA sprawił, że szary łupek zajmuje to dynamicznie rozwijające się skrzydło budynku. W zwisających obszarach na dole zastosowano system składanych paneli.

Fasady zostały ułożone przy użyciu technologii Winkelstehfalz w Wilden Verband, która silnie podkreśla ruch w niebo dzięki wyrazistym, pionowym liniom. Do wykonania zastosowano trzy różne szerokości (150 mm, 300 mm i 450 mm), które zostały ułożone z wysokością przylgi 25 mm. Układanie lemieszy przeprowadzono zgodnie ze specyfikacjami architektów, układanie na prefabrykowanych elementach drewnianej ramy (konstrukcja wentylowana z leżeniem między izolacją drewnianej ramy, szalunkiem drewnianym).

W siedzibie FOX Vakanties na uwagę zasługuje nie tylko wykorzystanie materiałów C2C, ale także ogólna koncepcja: budynek otrzymał BREEAM Excellent pieczęć jakości zgodnie z BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), brytyjskim systemem certyfikacji zrównoważonego budownictwa.

Metryka projektu


Obiekt:

FOX Vakanties / ANWB, Park 20I20, Hoofddorp, Holandia


Architekt:

William McDonough + Partners, Charlottesville, VA, USA


Konstrukcie:

IBB Kondor, Leiden, Holandia


Realizacja prac RHEINZINK:

Loodgietersbedrijf C.J. Ockeloen v.o.f., Amsterdam, Holandia


Dane techniczne:

600 m², 7 t, Blacha RHEINZINK-prePATINA schiefergrau w systemie rąbka kątowego