Szkolna restauracja w tytan-cynku RHEINZINK

07.08.2017
Szkolna restauracja w tytan-cynku RHEINZINK

Nowy budynek szkolnej restauracji o powierzchni 800 m² w centrum miasta Venissieux przywitał uczniów w wyjątkowy sposób. Przestrzeń stworzona w otoczeniu roślin, z naturalnych materiałów użytych do konstrukcji – w tym drewna i cynku, odzwierciedla ważne dla każdego stylu architektonicznego cechy: szacunek dla środowiska, trwałość, estetykę i funkcjonalność budynku.

Denis Guillet, architekt współpracujący z wydziałem planowania miasta Venissieux, starał się w projekcie architektonicznym uwzględnić kwestie „współoddziaływania” roślinności z nowopowstałym budynkiem. „Chodziło o to, aby wykorzystać i uatrakcyjnić czas, który spędzają dzieci w tym otoczeniu. Aby odróżnić to miejsce od standardowych miejskich placów zabaw, zachowując maksymalnie istniejącą przestrzeń zieloną, sukcesywnie ją powiększając." Więc już na etapie koncepcji architekt starannie dobierał zarówno kształt budynku, jak i użyte w projekcie materiały.

„Od samego początku wyobrażałem sobie takie krzywizny na budynku, jakie mają korony drzew, które otaczają budynek. Bryła szkolnej stołówki łamie więc utarte architektoniczne rozwiązania w tego typu projektach i oferuje oryginalny kształt, wykorzystując długości nierównoległych ścian. Podkreślone przez krajobraz krzywizny akcentują dodatkowo strefy wejść - restauracja posiada pojedyncze wejścia zarówno dla studentów, jak i dla pracowników gastronomii” wyjaśnia architekt.„

Co do okładziny zewnętrznej budynku nie było wątpliwości, gdyż właściwości naturalnej szaro-niebieskiej patyny RHEINZINK idealnie wpisywały się zarówno w architektoniczne jak i estetyczne założenia projektu”, mówi arch. Denis Guillet.„Dzięki temu bryła uzyskała odpowiedni wygląd powierzchni, trwałość i naturalność. Wpisując się w krajobraz tytan-cynk RHEINZINK oferuje także plastyczność, która pozwoliła zrealizować zakrzywione kształty, np. newralgiczne przejścia z dachu na elewacje".

Inwestor: Mairie de Vénissieux, Vénissieux, Francja
Architekt: Denis Guillet Architecte Dplg, Vénissieux, Francja
Wykonawca prac blacharskich: Vaganay André Sarl, Vernaison, Francja
Materiał: blacha tytan-cynk RHEINZINK prePATINA blaugrau

Więcej o technologii elewacji 
Więcej o technologii dachu 

Wyślij projekt do konsultacji
Zobacz więcej zdjęć na naszym kanale Facebook

RHEINZINK worldwide

Kontakt telefoniczny:
+48 (22) 789 91 91