Wydział sztuk wizualnych Uniwersytetu w Iowa - metalowa elewacja z tytan-cynku

14.02.2018
Wydział sztuk wizualnych Uniwersytetu w Iowa - metalowa elewacja z tytan-cynku

Nowy budynek Uniwersytetu Iowa oferuje ponad 38.000 m2 przestrzeni dla wydziałów ceramiki, rzeźby, metalu, fotografii, druku i multimediów 3D. Obejmuje również miejsce na pracownie, zaplecze produkcyjne, sale wykładowe oraz przestrzeń wystawienniczą i galerię.

Budynek zastąpił oryginalny budynek wydziału sztuki z 1936 roku, który został poważnie uszkodzony podczas powodzi w czerwcu 2008 roku. Nowy budynek znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie budynku Art Building West także autorstwa Steven Holl Architects, który ukończono w 2006 roku.

Dzisiejsze techniki cyfrowe stosowane w architekturze otwierają nowe możliwości połączenia różnych rodzajów sztuk, dlatego podstawowe znaczenie w obecnym projekcie ma zagadnienie przenikania. Korytarze, ciągi komunikacyjne i schody zachęcają do interakcji między wszystkimi czterema poziomami, a naturalne światło wzmacnia ten efekt.
Okładzina z patynowanej szaro-niebieskiej blachy RHEINZINK zarówno w panelach jak i kasetonach perforowanych pozwala na wykorzystanie w pełni rytmu światła i cieni na elewacji

Architekt: Steven Holl Architects, New York, USA
Wykonawca prac blacharskich z RHEINZINK: POHL Inc. of America, Salt Lake City, USA
Elewacja: kasetony perforowane z blachy tytan-cynk RHEINZINK-prePATINA blaugrau

Więcej o technologii elewacji
Więcej o technologii obróbek

Wyślij projekt do konsultacji
Zobacz więcej zdjęć na naszym kanale Facebook

RHEINZINK worldwide

Kontakt telefoniczny:
+48 (22) 789 91 91