RHEINZINK-Interactive - nowy cyfrowy świat szkoleń

Szkolenie na budowie? A może na YouTube? Bez problemu z RHEINZINK-Interactive połączysz jedno z drugim. Połączenie webinarów z ćwiczeniami na żywo i materiałami ze szkoleń RHEINZINK powinno pomóc ci wrócić do najlepszych umiejętności blacharskich, których nie wykonywałeś już od dawna, a być może nawet nigdy. Przecież sam wiesz, że to szczegóły mają znaczenie.

Zalety w skrócie

  • Łatwość uczestnictwa w dobrych godzinach
  • Dołączysz bezposrednio z domu, na budowie lub z biura
  • Dostęp do nagrań w dowolnym momencie
  • Od ekspertów dla ekspertów

Webinary. Praktyka na-żywo

Podczas około 30-minutowych webinarów trenerzy RHEINZINK pokazują na żywo praktyczne wykonanie typowych detali.

Masz pytania? Zadaj je szkoleniowcom na żywo.

Nie możesz wziąć udziału, ale chcesz wiedzieć, co się działo? Nie ma problemu, publikujemy nagranie natychmiast po każdym webinarze poniżej.

Archiwum webinarów

Webinar Nr.1: Maskownica przełamania rąbka (19.05.2020)

Serię webinariów rozpoczynamy od tematu maskownicy rąbka RHEINZINK. Nasz szkoleniowiec André pokaże, jak szybko i łatwo wykorzystać nowy produkt do wykonania przełamania pojedyńczego i podwójnego rąbka.

Maskownicę RHEINZINK stosuje się na dachach w technologii rąbka już od nachylenia 5°. Gwarantuje ona szczelność w obszarze kalenicy i można ją założyć jednym ruchem. Dzięki opatentowanemu profilowi maskownica świetnie sprawdza się w tym newralgicznym detalu dachu.

Zobacz zapis webinaru

Webinar Nr. 2: Wykonanie kalenicy z położonym rąbkiem (16.06.2020)

Prawidłowe wykonanie położonego rąbka ułatwia ”pracę“ połaci dachu w części kalenicowej. Niestety nieprawidłowe wycięcia często prowadzą do błędów, które sprawiają, że zaklepanie jest prawie niemożliwe i często prowadzą do nieszczelności.

Pokazujemy prawidłowe wykonanie tego detalu kalenicy z rąbkiem położonym. Dodatkowo przedstawimy typowy przykład narożnika kalenicy skośnej dachu jednospadowego z widocznym, położonym rąbkiem podłużnym połaci dachowej.

Zobacz zapis webinaru

Pobierz szablon pokazany w filmie

Webinar Nr. 3: Gotowy do montażu narożnik attyki i łącznik UDS (14.07.2020)

 

Chcemy, aby nasze webinary były dla Ciebie jak najbardziej interesujące, dlatego na podstawiesugestii wykonawców przygotowaliśmy temat naszego kolejnego webinaru na żywo: "Gotowy do montażu narożnik attyki i łącznik UDS".

Heiko, kierownik ds. szkoleń w RHEINZINK Gmbh, pokaże podczas webinaru na-żywo w jaki sposób przygotować gotowy do montażu zewnętrzny narożnik obróbki attyki i zamontować go z uzyciem łącznika UDS.

 

Zobacz zapis webinaru

Webinar Nr. 4: Połączenie poprzeczne w technice rąbka "na mijankę" (11.08.2020)

Połączenie poprzeczne w technologii rąbka stojącego wykonujemy przy nachyleniu dachu ≥ 35° Takie połączenie powinno uwzględniać rozszerzalność termiczną blachy (to jest to, co wpływa na późniejsżą estetykę) oraz zachować szczelność.

Podczas webinaru RHEINZINK pokazujemy, jak spełnić te warunki stosując jedno z rozwiązań, często nazywanym "na mijąnkę".

Webinar Nr. 5: Połączenie poprzeczne w technice rąbka krzyżowe (10.09.2020)

Ten typ połączenia poprzecznego w technologii rąbka stojącego często mozna spotkać na elewacjach lub na dachach o nachyleniu ≥ 35° Takie połączenie powinno uwzględniać rozszerzalność termiczną blachy (to jest to, co wpływa na późniejsżą estetykę) oraz także zachować szczelność.

Podczas webinaru RHEINZINK pokazujemy, jak spełnić te warunki stosując połączenie krzyżowe.

Webinar nr. 6: Wymiarowanie i wycięcie otworu pod sztucer (8.10.2020 r.)

 

Ten webinar jest poświęcony odwodnieniu dachu. Ponieważ na budowie często poświęcamy niewiele uwagi istotnym elementom systemu rynnowego, dlatego pokażemy Ci prawidłowy sposób montażu sztucera oraz wyjaśnimy podstawowe informacje na temat wydajności i wymiarowania systemów odwadniania dachów.

Webinar nr. 7: Obróbka blacharska na zasuwkę (05.11.2020)

Połączenia poprzeczne obróbki blacharskiej można zaplanować i wykonać na różne sposoby. Decydującymi czynnikami są nachylenie, szerokość krycia i estetyka. Podczas kolejnego webinaru internetowego nasz szkoleniowiec André przedstawi prawidłowe wykonanie tego połączenia w zestawieniu z narożnikiem UDS, a także wyjaśni podstawowe informacje na temat obu systemów.

Zalety w skrócie:

  • Uwzględnienie rozszerzalności termicznej
  • Szybkość montażu
  • Szczelna obróbka bez dziurawienia blachy
  • Estetyka bez falowania

Webinary są w języku niemieckim i zobaczysz je klikając w poszczegółne zakładki. W późniejszym terminie planujemy webinary także w języku polskim. Jeśli chcesz być na bieżąco, to już teraz możesz ustawić przypomnienie lub zasubskrybować kanał RHEINZINK.

Warsztaty wideo. Twoja playlista prac blacharskich

Jak to było dokładnie z tym przełamaniem rąbka, użyciem szablonu czy lutowaniem kolana? W sytuacji, kiedy od dłuższego czasu nie miałeś okazji wykonywać tych detali, krótkie filmy na YouTube mogą być pomocne w odświeżeniu istotnych szczegółów. Nie musisz długo szukać - od teraz wideo z warsztatów możesz łatwo znaleźć na liście odtwarzania RHEINZINK-Interactive. Bądź pierwszy! Kolejne filmy już wkrótce.

Tematy warsztatów wideo

Warsztat wideo Nr.1: Kominek wentylacyjny

Wentylacja w budynku jest koniecznością. Ilość błędów, które można popełnić jest dosyć duża, i to nie tylko z powodu nieznajomości fizyki budowli.

Za pomocą odpowiednich szablonów, kilku cięć i praktycznych wskazówek pokażemy, jak łatwe może być wykonanie tego zewnętrznego elementu na dachu.

Zobacz zapis warsztatu

Warsztat wideo Nr.2: Parapet i obróbka okna

Parapety są zawsze indywidualnie dostosowywane do wymiarów okna.

Ze względu na różne szerokości otworu okiennego i grubości ściany pokażemy, w jaki sposób taki parapet można łatwo wygiąć - zachowując szczelność tego newralgicznego elementu i wykonując go bez zbędnych nacięć.

Zobacz zapis warsztatu

Warsztat wideo Nr.3: Kolano rury spustowej

Klasyk, często stosowany przy przy odwadnianiu dachu z nietypowymi gzymsami lub okapami w zabytkach i budownictwie mieszkaniowym.

Zobacz, jak można szybko wykonać ten element pod różnym kątem za pomocą szablonu RHEINZINK.

Zobacz zapis warsztatu

Warsztat wideo Nr.4: Narożnik przy ścianie (wykonanie na warsztacie)

Różnorodny, można go znaleźć w niezliczonych wersjach i jest jednym ze standardowych detali na dachu z blachy. Wykonujemy go stosując fałdę (zagięcie tylne) pamiętając, że wielkość fałdy zależna jest od nachylenia dachu oraz wysokości pasa przymurowego.

Zobacz zapis warsztatu

Warsztat wideo Nr.5: Narożnik przy ścianie (wykonanie na budowie)

Nie tylko na warsztacie, ale także i na budowie. Narożnik przy ścianie jest jednym ze standardowych detali na dachu z blachy i wykonujemy go stosując fałdę (zagięcie tylne) uwzględniając wielkość fałdy, nachylenie dachu oraz wysokość pasa przymurowego.

Zobacz zapis warsztatu

Warsztat wideo Nr.6: Zakończenie przy okapie (rąbek prosty)

Ręcznie wykonanie zakończenia rąbka jest częścią podstawowego szkolenia blacharskiego. Niemniej jednak ilość błędów jest dość wysoka i zawsze można spotkać „nieudane” wykonanie.

Zakończenie rąbka jest możliwe w wykonaniu ręcznym lub mechanicznym (prefabrykowanym). W naszej serii przedstawiamy trzy różne zakończenia: proste, półokrągłe i ukośne. To wideo przedstawia ten pierwszy typ.

Warsztat wideo Nr.7: Zakończenie przy okapie (rąbek półokrągły)

Ręcznie wykonanie zakończenia rąbka jest częścią podstawowego szkolenia blacharskiego w RHEINZINK. Niemniej jednak ilość błędów jest dość wysoka i zawsze można spotkać „nieudane” zakończenia.

Zakończenie rąbka jest możliwe w wykonaniu ręcznym lub mechanicznym (prefabrykowanym). W naszej serii przedstawiamy trzy różne zakończenia: proste, półokrągłe i ukośne. To wideo przedstawia ten drugi typ.

Warsztaty są w języku niemieckim i zobaczysz je klikając w poszczegółne zakładki. W późniejszym terminie planujemy warsztaty także w języku polskim. Jeśli chcesz być na bieżąco, to już teraz możesz ustawić przypomnienie lub zasubskrybować kanał RHEINZINK.

Subskrybuję

Nie tylko on-line. Tradycyjne szkolenia i kursy RHEINZINK

To jest oczywiste, że oprócz naszego cyfrowego świata szkoleń, oferujemy praktyczne szkolenia i kursy w naszym centrum szkoleniowym, w Twoim warsztacie lub na budowie.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie szkoleniowej.

Szkolenia i kursy RHEINZINK

Sprawy techniczne dla zainteresowanych. Grupa na Facebook'u

Na tej grupie zadajemy pytania związane z RHEINZINK i uzyskujemy odpowiedzi oparte o aktualny stan wiedzy technicznej, zalecenia konstrukcyjne, Normy oraz przepisy.

Jednym słowem - kto pyta, ten nie błądzi!

Wchodzę!