RHEINZINK-Interactive - nowy cyfrowy świat szkoleń

Szkolenie na budowie? A może na YouTube? Bez problemu z RHEINZINK-Interactive połączysz jedno z drugim. Połączenie webinarów z ćwiczeniami na żywo i materiałami ze szkoleń RHEINZINK powinno pomóc ci wrócić do najlepszych umiejętności blacharskich, których nie wykonywałeś już od dawna, a być może nawet nigdy. Przecież sam wiesz, że to szczegóły mają znaczenie.

Zalety w skrócie

  • Łatwość uczestnictwa w dobrych godzinach
  • Dołączysz bezposrednio z domu, na budowie lub z biura
  • Dostęp do nagrań w dowolnym momencie
  • Od ekspertów dla ekspertów

Webinary są w języku niemieckim*. Rejestracja nie jest konieczna. Dołączysz klikając w poszczególne linki:

TerminTematDostęp
19 maja 2020Webinar Nr. 1: Maskownica przełamania rąbkaYouTube-na żywo
05.czerwca 2020Warsztat wideo Nr.1: Kominki wentylacyjneYouTube Interactive-Playlist
16 czerwca 2020Webinar Nr. 2: Wykonanie kalenicy z położonym rąbkiemYouTube-na żywo
03 lipca 2020Warsztat wideo Nr. 2: Parapet i obróbka oknaYouTube Interactive-Playlist
14 lipca 2020Webinar Nr. 3: Gotowy do montażu narożnik attyki i łącznik  UDSYouTube-na żywo
31 lipca 2020Warsztat wideo Nr. 3: Kolano rury spustowejYouTube Interactive-Playlist
11 sierpnia 2020Webinar Nr. 4: Połączenie poprzeczne w technice rąbkaYouTube na żywo
28 sierpnia 2020Warsztat wideo Nr. 4: Narożnik przy ścianie (wersja warsztatowa)YouTube Interactive-Playlist
04 września 2020Warsztat wideo Nr. 5: Narożnik przy ścianie (wersja na budowie)YouTube Interactive-Playlist
10 września 2020Webinar Nr. 5: Temat wkrótceUstaw przypomnienie

* w późniejszym terminie planujemy webinary także w języku polskim, ale już teraz możesz ustawić przypomnienie lub zasubskrybować kanał.

Webinary. Praktyka na-żywo

Podczas naszych zaledwie 30-minutowych webinarów trenerzy RHEINZINK pokażą na żywo praktyczne wykonanie typowych detali - wystarczy dołączyć za pomocą telefonu komórkowego, laptopa lub tabletu.

Masz pytania dotyczące prezentowanych szczegółów? Zadaj je szkoleniowcom na żywo.

Nie możesz wziąć udziału w webinarze, ale nadal chcesz wiedzieć, co się dzieje? Nie ma problemu, publikujemy nagranie natychmiast po każdym webinarze.
 

Tematy webinarów

Webinar Nr.1: Maskownica przełamania rąbka (19.05.2020)

Serię webinariów rozpoczynamy od tematu maskownicy rąbka RHEINZINK. Nasz szkoleniowiec André pokaże, jak szybko i łatwo wykorzystać nowy produkt do wykonania przełamania pojedyńczego i podwójnego rąbka.

Maskownicę RHEINZINK stosuje się na dachach w technologii rąbka już od nachylenia 5°. Gwarantuje ona szczelność w obszarze kalenicy i można ją założyć jednym ruchem. Dzięki opatentowanemu profilowi maskownica świetnie sprawdza się w tym newralgicznym detalu dachu.

Zobacz zapis webinaru

Webinar Nr. 2: Wykonanie kalenicy z położonym rąbkiem (16.06.2020)

Prawidłowe wykonanie położonego rąbka ułatwia ”pracę“ połaci dachu w części kalenicowej. Niestety nieprawidłowe wycięcia często prowadzą do błędów, które sprawiają, że zaklepanie jest prawie niemożliwe i często prowadzą do nieszczelności.

Pokazujemy prawidłowe wykonanie tego detalu kalenicy z rąbkiem położonym. Dodatkowo przedstawimy typowy przykład narożnika kalenicy skośnej dachu jednospadowego z widocznym, położonym rąbkiem podłużnym połaci dachowej.

Zobacz zapis webinaru

Pobierz szablon pokazany w filmie

Webinar Nr. 3: Gotowy do montażu narożnik attyki i łącznik UDS (14.07.2020)

 

Chcemy, aby nasze webinary były dla Ciebie jak najbardziej interesujące, dlatego na podstawiesugestii wykonawców przygotowaliśmy temat naszego kolejnego webinaru na żywo: "Gotowy do montażu narożnik attyki i łącznik UDS".

Heiko, kierownik ds. szkoleń w RHEINZINK Gmbh, pokaże podczas webinaru na-żywo w jaki sposób przygotować gotowy do montażu zewnętrzny narożnik obróbki attyki i zamontować go z uzyciem łącznika UDS.

 

Zobacz zapis webinaru

Webinar Nr. 4: Połączenie poprzeczne w technice rąbka (11.08.2020)

Wykonując połączenie poprzeczne w technice rąbka należy uwzględnić rozszerzalność termiczną blachy oraz zachować szczelność. Podczas webinaru RHEINZINK zobaczysz, jak spełnić te warunki stosując kilka rozwiązań.

Warsztaty wideo. Twoja playlista prac blacharskich

Jak to było dokładnie z tym przełamaniem rąbka, użyciem szablonu czy lutowaniem kolana? W sytuacji, kiedy od dłuższego czasu nie miałeś okazji wykonywać tych detali, krótkie filmy na YouTube mogą być pomocne w odświeżeniu istotnych szczegółów. Nie musisz długo szukać - od teraz wideo z warsztatów możesz łatwo znaleźć na liście odtwarzania RHEINZINK-Interactive. Bądź pierwszy! Kolejne filmy już wkrótce.

Subskrybuję

Tematy warsztatów wideo

Warsztat wideo Nr.1: Kominek wentylacyjny

Wentylacja w budynku jest koniecznością. Ilość błędów, które można popełnić jest dosyć duża, i to nie tylko z powodu nieznajomości fizyki budowli.

Za pomocą odpowiednich szablonów, kilku cięć i praktycznych wskazówek pokażemy, jak łatwe może być wykonanie tego zewnętrznego elementu na dachu.

Zobacz zapis warsztatu

Warsztat wideo Nr.2: Parapet i obróbka okna

Parapety są zawsze indywidualnie dostosowywane do wymiarów okna.

Ze względu na różne szerokości otworu okiennego i grubości ściany pokażemy, w jaki sposób taki parapet można łatwo wygiąć - zachowując szczelność tego newralgicznego elementu i wykonując go bez zbędnych nacięć.

Zobacz zapis warsztatu

Warsztat wideo Nr.3: Kolano rury spustowej

Klasyk, często stosowany przy przy odwadnianiu dachu z nietypowymi gzymsami lub okapami w zabytkach i budownictwie mieszkaniowym.

Zobacz, jak można szybko wykonać ten element pod różnym kątem za pomocą szablonu RHEINZINK.

Zobacz zapis warsztatu

Podłączenie lukarny

Czy możliwe jest podłączenie lukarny półokrągłej do dachu na rąbek bez zastosowania urządzeń rozciągających i spęczniających? Pokażemy rozwiązanie o oryginalnej nazwie "faltenkehlen", które jest łatwe w wykonaniu, transporcie, trwałe i szczelne. Szczegółowo wyjaśnimy krok po kroku każdy etap.

Narożnik przy ścianie

Różnorodny, można go znaleźć w niezliczonych wersjach i jest jednym ze standardowych detali na dachu z blachy. Wykonujemy go stosując fałdę (zagięcie tylne) pamiętając, że wielkość fałdy zależna jest od nachylenia dachu oraz wysokości pasa przymurowego. Pokażemy, jak to zrobić!

 

Zakończenie okapu

Ręcznie wykonane zakończenie rąbka jest jednym z podstawowych elementów dachu. Niemniej jednak w praktyce dekarzom nie zawsze udaje się zastosować właściwe rozwiązanie. Pokażemy trzy najczęściej stosowane zakończenia rąbka, które są estetyczne i proste w wykonaniu.

To jest oczywiste, że oprócz naszego cyfrowego świata szkoleń, oferujemy praktyczne szkolenia i kursy w naszym centrum szkoleniowym, w Twoim warsztacie lub na budowie.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie szkoleniowej.

Szkolenia i kursy RHEINZINK

Sprawy techniczne dla zainteresowanych. Grupa na Facebook'u

Na tej grupie zadajemy pytania związane z RHEINZINK i uzyskujemy odpowiedzi oparte o aktualny stan wiedzy technicznej, zalecenia konstrukcyjne, Normy oraz przepisy.

Jednym słowem - kto pyta, ten nie błądzi!

Wchodzę!