RHEINZINK-Interactive - nowy cyfrowy świat szkoleń

Szkolenie na budowie? A może na YouTube? Bez problemu z RHEINZINK-Interactive połączysz jedno z drugim. Połączenie webinarów z ćwiczeniami na żywo i materiałami ze szkoleń RHEINZINK powinno pomóc ci wrócić do najlepszych umiejętności blacharskich, których nie wykonywałeś już od dawna, a być może nawet nigdy. Przecież sam wiesz, że to szczegóły mają znaczenie.

Zalety w skrócie

  • Łatwość uczestnictwa w dobrych godzinach
  • Dołączysz bezposrednio z domu, na budowie lub z biura
  • Dostęp do materiałów w dowolnym momencie
  • Od ekspertów dla ekspertów

Webinary są w języku niemieckim*. Rejestracja nie jest konieczna. Dołączysz klikając w poszczególne linki:

TerminTematDostęp
19 maja 2020Webinar Nr. 1: Maskownica przełamania rąbkaYouTube-na żywo
05.czerwca 2020Warsztat wideo Nr.1: Kominki jako przebicia dachuYouTube Interactive-Playlist
16 czerwca 2020Webinar Nr. 2: Wykonanie kalenicy z położonym rąbkiemLink wkrótce
03 lipca 2020Warsztat wideo Nr. 2: Parapet i obróbka oknaYouTube Interactive-Playlist
14 lipca 2020Webinar Nr. 3: Twój tematLink wkrótce
31lipca 2020Warsztat wideo Nr. 3: Wykonanie trójnikaYouTube Interactive-Playlist

* w późniejszym terminie planujemy webinary także w języku polskim, ale już teraz możesz ustawić przypomnienie lub zasubskrybować kanał.

Praktyka na-żywo

Podczas naszych zaledwie 30-minutowych webinarów trenerzy RHEINZINK pokażą na żywo praktyczne wykonanie typowych detali - wystarczy dołączyć za pomocą telefonu komórkowego, laptopa lub tabletu.

Masz pytania dotyczące prezentowanych szczegółów? Zadaj je szkoleniowcom na żywo.

Nie możesz wziąć udziału w webinarze, ale nadal chcesz wiedzieć, co się dzieje? Nie ma problemu, publikujemy nagranie natychmiast po każdym webinarze.
 

Tematy webinarów

Webinar Nr.1: Maskownica przełamania rąbka (19.05.2020)

Serię webinariów rozpoczynamy od tematu maskownicy rąbka RHEINZINK. Nasz szkoleniowiec André pokaże, jak szybko i łatwo wykorzystać nowy produkt do wykonania przełamania pojedyńczego i podwójnego rąbka.

Maskownicę RHEINZINK stosuje się na dachach w technologii rąbka już od nachylenia 5°. Gwarantuje ona szczelność w obszarze kalenicy i można ją założyć jednym ruchem. Dzięki opatentowanemu profilowi maskownica świetnie sprawdza się w tym newralgicznym detalu dachu.

Teraz wystarczy już tylko jedno kliknięcie, aby przejść bezpośrednio do transmisji.

Ok, wchodzę

Webinar Nr. 2: Wykonanie kalenicy z położonym rąbkiem (16.06.2020)

Prawidłowe wykonanie położonego rąbka ułatwia ”pracę“ połaci dachu w części kalenicowej. Niestety nieprawidłowe wycięcia często prowadzą do błędów, które sprawiają, że zaklepanie jest prawie niemożliwe i często prowadzą do nieszczelności.

Pokazujemy prawidłowe wykonanie tego detalu kalenicy z rąbkiem położonym. Dodatkowo przedstawimy typowy przykład narożnika kalenicy skośnej dachu jednospadowego z widocznym, położonym rąbkiem podłóżnym połaci dachowej.

Webinar Nr. 3: Twój temat (14.07.2020)

Aby nasze webinary były dla Ciebie jak najbardziej interesujące, chcemy, abyś to Ty zgłosił do nas kolejne tematy!  Co nie zostało omówione podczas poprzednich dwóch webinarów? Co chciałbyś jeszcze zobaczyć? Na podstawie twoich sugestii przygotujemy tematykę naszego kolejnego webinaru na żywo. Napisz do nas maila. Czekamy na Twoje pomysły!

Zgłaszam temat

Twoja blacharska playlista. Warsztaty wideo

Jak to było dokładnie z tym przełamaniem rąbka, użyciem szablonu czy lutowaniem trójnika?

Zwłaszcza w sytuacji, kiedy od dłuższego czasu nie miałeś okazji wykonywać tych detali, krótkie filmy na YouTube mogą być pomocne w odświeżeniu istotnych szczegółów. Nie musisz długo szukać, od teraz wideo z warsztatów na YouTube możesz znaleźć na liście odtwarzania RHEINZINK-Interactive. Kolejne filmy już wkrótce pokażą wykonanie poniższych detali i szczegółów blacharskich.

Subskrybuję

Już niebawem

Kominki jako przebicia dachu

Ilość błędów, które mozna popełnić podczas wykonania tego przejścia przez połać dachu jest dosyć duża, i to nie tylko z powodu nieznajomości fizyki budowli. Za pomocą odpowiednich szablonów, kilku cięć i praktycznych wskazówek pokażemy, jak łatwe może być wykonanie tego detalu.

Parapet i obróbka okna

Parapety są zawsze indywidualnie dostosowywane do wymiarów okna. Ze względu na różne szerokości otworu okiennego i grubości ściany pokażemy, w jaki sposób taki parapet można łatwo wygiąć - zachowując szczelność tego newralgicznego elementu i wykonując go bez zbędnych nacięć.

Wykonanie trójnika

Trójnik to często spotykany element systemu rynnowego. Klasyk, który jest stosowany przy odwodniu balkonów oraz w budownictwie wielorodzinnym. Podczas webinaru pokazujemy, jak szybko wykonać trójnik pod różnym kątem za pomocą szablonu opracowanego przez RHEINZINK.

Podłączenie lukarny

Czy możliwe jest podłączenie lukarny półokrągłej do dachu na rąbek bez zastosowania urządzeń rozciągających i spęczniających? Pokażemy rozwiązanie o oryginalnej nazwie "faltenkehlen", które jest łatwe w wykonaniu, transporcie, trwałe i szczelne. Szczegółowo wyjaśnimy krok po kroku każdy etap.

Narożnik przy ścianie

Różnorodny, można go znaleźć w niezliczonych wersjach i jest jednym ze standardowych detali na dachu z blachy. Wykonujemy go stosując fałdę (zagięcie tylne) pamiętając, że wielkość fałdy zależna jest od nachylenia dachu oraz wysokości pasa przymurowego. Pokażemy, jak to zrobić!

 

Zakończenie okapu

Ręcznie wykonane zakończenie rąbka jest jednym z podstawowych elementów dachu. Niemniej jednak w praktyce dekarzom nie zawsze udaje się zastosować właściwe rozwiązanie. Pokażemy trzy najczęściej stosowane zakończenia rąbka, które są estetyczne i proste w wykonaniu.

To jest oczywiste, że oprócz naszego cyfrowego świata szkoleń, oferujemy praktyczne szkolenia i kursy w naszym centrum szkoleniowym, w Twoim warsztacie lub na budowie.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie szkoleniowej.

Szkolenia i kursy RHEINZINK