Zrównoważona architektura z RHEINZINK

Zrównoważone budownictwo to szereg działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu budynków na środowisko w całym ich cyklu życia, począwszy od przygotowania projektu przez proces budowy aż po eksploatację i dotyczą aspektów socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych.

Chcesz budować w estetyczny i zrównoważony sposób jednocześnie?

Z tytan-cynkiem to żaden problem. RHEINZINK to nowoczesny materiał, który dyskretnie integruje się z otoczeniem, ale jednocześnie może być używany jako przyciągający wzrok. Podobnie jak skóra, powierzchnie tytan-cynku RHEINZINK-prePATINA i RHEINZINK-CLASSIC posiadają właściwości samoregenerujące, dzięki czemu ewentualne zadrapania na powierzchni blachy po jakimś czasie stają się praktycznie niewidoczne.

Zobacz, co RHEINZINK ma do zaoferowania w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Recykling bez utraty jakości

Po upływie długiego okresu eksploatacji blacha tytan-cynk RHEINZINK może być w 100% poddany recyklingowi, bez utraty jakości i nie powodując zanieczyszczeń dla przyszłych pokoleń. Podczas recyklingu dodatkowe czynności, takie jak usuwanie farby lub oddzielanie materiałów kompozytowych, nie występuje.

Ponieważ RHEINZINK jest produkowany w dużej części z surowców wtórnych pochodzących ze złomu oraz części starego cynku używanego w rafinowanym cynku (10%), zużycie energii w całym cyklu produkcji jest zmniejszone o ponad 90%. Rzeczywisty wskaźnik recyklingu wynosi obecnie około 97%, a każdy produkt RHEINZINK zawiera co najmniej 30% materiału wtórnego.

Naturalna patyna

RHEINZINK jest naturalnym materiałem, którego podstawowym składnikiem jest cynk. Materiał ma naturalną patynowaną powierzchnię, której zawdzięczamy bezobsługowe użytkowanie oraz to, że możemy zapomnieć o wszelkich zarysowaniach. 

RHEINZINK jest bardzo cenny i zrównoważony również z ekologicznego punktu widzenia. Elementy cynkowe mają żywotność do 200 lat.

Zamów próbki

Certyfikaty i deklaracje

Deklaracje środowiskowe produktów EPD, Quality Zinc, Cradle 2 Cradle, LEED, BREEAM oraz ISO — te certyfikaty potwierdzają, że my i nasze produkty postępujemy w sposób odpowiedzialny wobec środowiska naturalnego, przyrdy oraz ludzi.

Zobacz więcej

 

Trwałość i bezobsługowość

"Nie zaśmiecaj środowiska". "Nie kupuj pochopnie". "Wybierz to, co trwałe i sprawdzone". W naszym społeczeństwie w ostatnich latach rozwinął się nowy dobry trend poszukiwania jakości i trwałości — wartości, które cynk spełnia w 100%.

Z biegiem czasu na powierzchni cynku tworzy matowa szara warstwa ochronna, tak zwana patyna. Dzieje się tak w ramach naturalnego procesu utleniania się, podczas którego patyna zapewnia to materiałowi trwałą ochronę przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych i korozją. Ponadto naturalny sposób patynowania niweluje wszelkie powstałe w trakcie eksploatacji zarysowania, dzięki czemu materiał jest całkowicie bezobsługowy

Jakość "Made in Germany"

Nasze zakłady produkcyjne znajdują się w Datteln w Nadrenii Północnej-Westfalii. Od ponad 50 lat produkujemy w tym miejscu arkusze i rolki tytan-cynku RHEINZINK stosowane jako półprodukty do systemów elewacyjnych, pokryć dachowych i odwodnienia dachów. To w tym miejscu rozpoczyna się proces produkcji naszych produktów klasy premium"Made in Germany"

Najniższy ślad węglowy CO2

Nasze deklaracje środowiskowe produktów EPD potwierdzają te kluczowe dane. Doskonały bilans środowiskowy opiera się na niskim śladzie węglowym CO2 podczas produkcji i marginalnym zużyciu energii podczas wydobycia i przetwarzania surowca. Zużycie energii do recyklingu RHEINZINK wynosi tylko około 5% zawartości energii pierwotnej. Oznacza to, że 95% energii można zaoszczędzić w porównaniu z nową produkcją.

Nie ma znaczenia, czy wybierzesz cynk ze względu na jego wygląd, naturalność czy wszechstronność. W każdym przypadku wybierzesz nieobciążający środowiska, wysokiej jakości i w pełni nadający się do recyklingu materiał budowlany — zarówno na dach, elewację jak i odwodnienie dachu

Przykłady zrównoważonej architektury

Hotel Boat & Co, Holandia, certyfikat C2C

FOX Vakanties, Holandia, certyfikaty C2C oraz BREEAM

Centrum badawcze RAD, Uniwersytet w Nottingham, certyfikat BREEAM

Port lotniczy w Edmonton, Kanada, certyfikat LEED Silver

Laurance S. Rockefeller Preserve, USA, certyfikat LEED Platinium

Williamson College of B. A., USA, certyfikat LEED Gold