Zrównoważony rozwój jest często nadużywanym terminem – ale także jednym z najważniejszych.

Stale rozwijająca się populacja ludzi może zachować środowisko warte życia tylko wtedy, gdy skutecznie ograniczy zużycie zasobów. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom tytan-cynk RHEINZINK jest nie tylko zrównoważony, ale także definiuje zrównoważony rozwój. W całym swoim cyklu życia przekonuje trwałością, łatwością 100% recyklingu oraz niewielkim śladem węglowym.

Od ponad 50 lat RHEINZINK jest zaangażowany w zrównoważony rozwój. To, co inni odkrywają jako innowację, w RHEINZINK jest standardem. Dla zrównoważonej architektury. Dla przyszłości budownictwa.

Pobierz broszurę

Trwała estetyka

Tylko trwały materiał może być zrównoważony. Gdyby budynek wykonany z cynku mógł mówić, miałby wiele do powiedzenia. Żywotność produktów i systemów RHEINZINK wynosi około 100 lat, co przekłada się na służbę przez pokolenia. Po długim okresie użytkowania ten zrównoważony materiał budowlany można bez problemu ponownie użyć lub bez problemu poddać recyklingowi.

TRWAŁOŚĆ RHEINZINK

Estetyka, która powraca

Jako zrównoważony materiał budowlany tytan-cynk w 100% poddaje się recyklingowi bez utraty jakości. Produkty RHEINZINK nie są wyrzucane, są wykorzystywane ponownie, a po długim okresie eksploatacji stają się częścią cyklu materiałowego i podlegają przetworzeniu. Potem ożywają raz po raz – w nowej formie, na nowym budynku, w nowym zastosowaniu. Tytan-cynk można poddawać recyklingowi w nieskończoność. RHEINZINK jest ważną częścią gospodarki o obiegu zamkniętym. W 100%.

RECYKLING RHEINZINK

PREPATINA ECO ZINC W LICZBACH

Estetyka odpowiedzialna

Wielkie projekty z materiału RHEINZINK.takich architektów jak Daniel Libeskind, Zaha Hadid czy Nicholas Grimshaw mają jednocześnie mały ślad węglowy. Dzieje się tak, ponieważ tytan-cynk ma najniższy ślad CO2 w porównaniu do innych metali stosowanych w budownictwie. Odpowiedzialna estetyka zaczyna się na etapie projektowania.

REDUKUJ CO2 Z RHEINZINK

Najbardziej zrównoważony cynk na świecie.

prePATINA jest teraz prePATINĄ ECO ZINC – z 50% mniejszym śladem CO2

50% mniej emisji dwutlenku węgla – z blachą RHEINZINK-prePATINA ECO ZINC robimy duży krok naprzód w redukcji śladu węglowego. W porównaniu do innych metali stosowanych w branży budowlanej tytan-cynk RHEINZINK od samego początku potrzebuje najmniej energii niezbędnej do produkcji. Dzięki prePATINA ECO ZINC, jako jednej z naszych linii powierzchni, robimy kolejny ważny krok w realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju w kierunku produkcji bezemisyjnej. Jest to pierwszy produkt, w którym używamy wyłącznie surowców, które zostały wyprodukowane z użyciem energii odnawialnej pochodzącej z certyfikowanych źródeł.

prePATINA ECO ZINC

CERTYFIKOWANA TRWAŁOŚĆ

Udowodniona żywotność ponad 100 lat.
Zobacz zrównoważoną blachę tytan-cynk RHEINZINK i jej wyjątkową trwałość w liczbach

CERTYFIKATY & DEKLARACJE

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I RHEINZINK — EKSCYTUJĄCY ZWIĄZEK

Tytan-cynk ma kilka żyć

Jak 30-letnie pokrycie dachowe zyskało nowe życie w Szwecji.

Zobacz

Zrównoważona architektura tworząca tożsamość

Budynek parlamentu w Laponii, Karasjok, Norwegia.

Zobacz

System solarny zintegrowany z dachem na rąbek

Budynek jednorodzinny, Wiedeń, Austria.

Więcej