Od cynku do tytan-cynku.

Bez względu na to, czy decydujesz się na tytan-cynk ze względu na jego wygląd, naturalność lub wszechstronność zastosowania - w każdym przypadku decydujesz się na wysoką jakość i całkowicie nadający się do recyklingu materiał budowlany - na dach, fasadę, czy odwodnienie dachu.

Dlaczego cynk jest najlepszym składnikiem blachy tytan-cynk?

Cynk jest naturalny

Cynk jest naturalnym materiałem podobnym do drewna i najlepiej do niego pasującym, co zawdzięcza patynie. Z ekologicznego punktu widzenia cynk ma długi cykl życia i jest cennym pierwiazdkiem. Żywotność elementów cynkowych wynosi do 200 lat. RHEINZINK zastosowany na budynku może być całkowicie poddany recyklingowi i ponownie użyty po długim okresie eksploatacji i bez utraty właściwości. Dlatego ten naturalny materiał jest używany od wieków we współczesnej jak i zabykowej architekturze.

Zamów próbki

Cynk jest trwały

Nowoczesna architektura, obecnie także jako zabytkowa, od zawsze charakteryzowała się dobraniem materiałów według kryterium trwałości i bezobsługowości. To są wartości, które w 100% spełnia blacha tytan-cynk - współczesna odmiana blachy cynkowej.

Na powierzchni tytan-cynku, tak jak na historycznym cynku, z czasem tworzy się matowa szara warstwa ochronna - naturalna patyna, która w sposób trwały chroni powierzchnię blachy przed warunkami atmosferycznymi i korozją. Patyna tytan-cynku w naturalny sposób jest odporna na zarysowania i ma własciwości samoodbudowywania się, tym samym zapewniając absolutną bezobsługowość dachu, elewacji czy rynien. Przy prawidłowym montażu tytan-cynk RHEINZINK jest nie tylko piekny, ale i wyjątkowo trwały.

Zamów próbki

Cynk jest estetyczny

Tytan-cynk jest często wybierany nie tylko z powodów ekologicznych, ale także ze względu na swój wygląd. Łącząc naturalne materiały: drewno, kamień lub szkło z tytan-cynkiem na dachu czy elewacji, każdy budynek zyskuje indywidualny wyraz. Szlachetna samoodbudowująca się patyna przekonuje po  upływie czasu - w oryginalnej gołowalcowanej odmianie blachy RHEINZINK-CLASSIC walblank, lub od razu - w naturalnych szaro-niebieskich liu grafitowych wariantach powierzchni RHEINZINK-prePATINA blaugrau lub schiefergrau.

Lubisz kolor? Trwała kolorowa powłoka na bazie PVDF, fosforanów czy z użyciem pigmentów na powierzchni tytan-cynku RHEINZINK otwiera przed architektami, projektantami, wykonawcami i inwestorami szerokie możliwości zastosowania.

Zamów próbki

Cynk jest uniwersalny

Cynk towarzyszy nam w codziennym życiu - w przemyśle motoryzacyjnym, w medycynie, pokarmie, czy suplementach diety. Oprócz tego od stuleci jest stosowany w architekturze: jako dachy, fasady czy systemy odwodnienia dachu.

Obszerna oferta systemów RHEINZINK umozliwia wykonanie każdej krzywizny budynku, a elewacje i dachy wykonane z tytan-cynku RHEINZINK sa piękne przez lata, bezobsługowe oraz trwałe na pokolenia. RHEINZINK jest także materiałem niepalnym, chroniacym przed uderzeniem pioruna oraz przed elektrosmogiem, co potwierdają liczne Certyfikaty.

Zamów próbki

Wyślij projekt, zamów bezpłatne próbki i podejmij przemyślaną decyzję! Skorzystaj z wielu zalet RHEINZINK i zdecyduj się na właściwy materiał