Zrównoważona architektura i budownictwo z RHEINZINK

Prawie 80% wpływu produktów na środowisko jest ustalane na etapie projektowania.

Zrównoważone budownictwo to szereg działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu budynków na środowisko w całym ich cyklu życia, począwszy od przygotowania projektu przez proces budowy aż po eksploatację i dotyczą aspektów socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych.

Dzięki RHEINZINK spełnisz te wymagania bez ograniczeń.

Zobacz rozwiązania i systemy

Tytan-cynk RHEINZINK jest stopem elektrolitycznie rektyfikowanego cynku o stopniu czystości 99,995% z niewielkimi, lecz dokładne określonymi ilościami miedzi i tytanu w stopie, mającymi decydujący wpływ na właściwości materiału. Dzięki nim tytan-cynk RHEINZINK jest łatwy w obróbce, formowalny i wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne. Ze względu na te zalety jest od dawna stosowany jako materiał do pokryć dachowych, elewacji lub systemów rynnowych.

Zobacz film z produkcji

Blacha tytan-cynk RHEINZINK jest ekologicznym materiałem budowlanym z pozytywnym bilansem środowiskowym. W porównaniu do innych metali RHEINZINK ma najlepszą ocenę cyklu życia produktu (LCA). Emisja CO2 podczas produkcji, a także zużycie energii podczas wytapiania jest niezwykle niskie - zostały one ograniczone do minimum dzięki najnowocześniejszym zakładom produkcyjnym.

Patyna na blasze tytan-cynk chroni przed wpływami środowiska, samoodbudowuje się i nie wymaga konserwacji. Po upływie długiego okresu eksploatacji blacha tytan-cynk RHEINZINK może być w 100% poddana recyklingowi, bez utraty na jakości i nie powodując zanieczyszczeń dla przyszłych pokoleń. Rzeczywisty wskaźnik recyklingu wynosi obecnie około 97%, a każdy produkt RHEINZINK zawiera co najmniej 30% materiału wtórnego.

Tytan-cynk RHEINZINK - przyjazny dla środowiska materiał budowlany

Cynk to podstawowy składnik życia

Wiele produktów żywnościowych zawiera cynk, jako niezbędny pierwiastek do życia. Człowiek potrzebuje spożywać średnio około 10 - 15 miligramów cynku dziennie, by podtrzymywać ważne dla organizmu funkcje życiowe. Jako naturalny element występuje również w roślinach, wodzie i glebie. Skorupa ziemska naturalnie zawiera około 70 mg / kg cynku.

Zobacz FAQ

Odzysk deszczówki

Z roku na rok ponosi się coraz większe nakłady na oczyszczanie użytej wody. Woda deszczowa jest bezpłatnym i stosunkowo czystym źródłem, a po odpowiednim przefiltrowaniu może być stosowana nawet jako źródło wody pitnej. Zbieranie deszczówki oszczędza wysokiej jakości źródła wody pitnej oraz łagodzi presję w kanałach i naturalnych zbiornikach wodnych poprzez łagodzenie skutków powodzi, erozji gleby oraz poprzez uzupełnianie poziomu wód gruntowych.

Więcej

Trwałość potwierdzona certyfikatami

Dobrze jest, kiedy Ci, którzy promują zrównoważony rozwój, są w stanie to udowodnić. RHEINZINK działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i jest członkiem wielu instytucji zaangażowanych w zrównoważone budownictwo. Poznaj te organizacje przedstawione poniżej, a certyfikaty pobierzesz tutaj.

BRELeedC2CIGEFEPDTüV

Zrównoważony rozwój ma więcej niż jeden aspekt

Dla nas zrównoważony rozwój to coś więcej niż tylko ekologiczny produkt budowlany. Dla nas to także odpowiedzialne podejście do środowiska, zrównoważony rozwój gospodarczy i zaangażowanie w sprawy pracowników i społeczeństwa.

Jesteśmy nie tylko producentem - jesteśmy firmą rodzinną, lojalną wobec naszych pracowników, wierzącą w młode pokolenie i siłę lokalnej społeczności.

RHEINZINK to nie tylko miejsca pracy, to także innowacje oraz zarządzanie środowiskowe oparte o międzynarodowe standardy.