Sprawdzony materiał i rozwiązania

Zrównoważone budownictwo to szereg działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu budynków na środowisko w całym ich cyklu życia, począwszy od przygotowania projektu przez proces budowy aż po eksploatację i dotyczą aspektów socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych. Dzięki RHEINZINK spełnisz te wymagania bez ograniczeń.

Redukuj odpady i emisje dwutlenku węgla

W porównaniu do innych metali RHEINZINK jest liderem w zakresie bilansu ekologicznego

Buduj z nami

 

Jakość potwierdzona certyfikatami

Wiele lat temu RHEINZINK został uznany przez Instytut Budownictwa i Środowiska e.V. jako produkt budowlany przyjazny dla środowiska, otrzymując EPD (Envoirenment Product Declaration). Nasze produkty i systemy posiadają certyfikaty zgodne z koncepcją C2C (Cradle to Cradle), certyfikacją BRE i są częścią programu klasyfikacji budynków LEED. U.S. Green Building Council przetestowała produkty i systemy wykonane z tytan-cynku RHEINZINK pod kątem śladów i pozostałości niebezpiecznych chemikaliów uznając je jako bezpieczne.

BRELeedC2CIGEFEPDTüV

RHEINZINK ma pozytywny bilans energetyczny, gdyż materiał jest wytwarzany z użyciem najmniejszej ilości energii w porównaniu do innych metali. Minimalne emisje CO2 podczas produkcji czynią go „wagą piórkową” wśród materiałów budowlanych.

Pobierz certyfikaty

Zalety RHEINZINK

Zrównoważony cykl życia produktu

Naturalna patyna cynku

 

RHEINZINK jest naturalnym materiałem, którego podstawowym składnikiem jest cynk. Materiał ma naturalną patynowaną powierzchnię, której zawdzięczamy bezobsługowe użytkowanie oraz to, że możemy zapomnieć o wszelkich zarysowaniach.

Będąc naturalnym materiałem - podobnym do drewna - jest także najlepiej do niego pasującym.

Zamów bezpłatne próbki

Recykling bez utraty jakości

 

Tytan-cynk RHEINZINK w 100% podlega recyklingowi bez utraty na jakości. Podczas recyklingu dodatkowe czynności, takie jak usuwanie farby lub oddzielanie materiałów kompozytowych, nie występuje.

Ponieważ RHEINZINK jest produkowany w dużej części z surowców wtórnych pochodzących ze złomu oraz części starego cynku używanego w rafinowanym cynku (10%), zużycie energii w całym cyklu produkcji jest zmniejszone o ponad 90%.

Zobacz film z produkcji

Od inspiracji po realizację

Budynek biurowy FOX Vakanties jest pierwszym w Holandii budynkiem zaprojektowanym i zrealizowanym zgodnie z zasadami C2C (Cradle to Cradle), oraz który jednocześnie otrzymał certyfikat "BREEAM Excellent" zgodnie z oceną BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), brytyjskim systemem certyfikacji zrównoważonego budownictwa.

Więcej referencji

Wsparcie RHEINZINK. Od koncepcji po realizacje

W RHEINZINK wiemy, jak ważna jest koordynacja projektu i dobór właściwych rozwiązań. Dlatego nasz serwis dla Architektów obejmuje nie tylko dostęp do detali CAD, ale również do bibliotek BIM wraz z teksturami powierzchni.

Dla Wykonawców oferujemy pomoc na budowie wraz z bogatą ofertą szkoleń i serwisu.

Skontaktuj się z nami