Od cynku do tytan-cynku

Zabytkowa i współczesna architektura

Nie ważne, czy decydujesz się na RHEINZINK ze względu na wygląd, naturalność lub wszechstronność zastosowania — za każdym razem otrzymujesz wysoką jakość dachu, elewacji, obróbek lub systemu rynnowego. Przy okazji redukujesz odpady i emisje CO2.

Dlaczego cynk jest najlepszym materiałem?

Cynk jest ekologiczny

Cynk jest naturalnym i trwałym materiałem, co zawdzięcza patynie. Z ekologicznego punktu widzenia cynk ma długi cykl życia i jest cennym pierwiastkiem.

Żywotność elementów cynkowych wynosi do 200 lat. RHEINZINK po długim okresie eksploatacji na budynku może być całkowicie poddany recyklingowi — bez utraty właściwości — i ponownie użyty. Nie dziwi więc fakt, że blacha cynkowa jest używana od wieków we współczesnej oraz zabytkowej architekturze.

Co więcej, budując z RHEINZINK, redukujesz odpady i emisję CO2

Zamów próbki

Cynk jest trwały

Zabytkowa architektura od zawsze charakteryzowała się dobraniem materiałów według kryterium trwałości i bezobsługowości. To są uniwersalne wartości dla współczesnej architektury, które w 100% spełnia blacha tytan-cynk - współczesna odmiana blachy cynkowej.

Na powierzchni tytan-cynku z czasem tworzy się matowa szara warstwa ochronna - naturalna patyna, która w sposób trwały chroni powierzchnię blachy przed warunkami atmosferycznymi i korozją. Patyna tytan-cynku w naturalny sposób jest odporna na zarysowania i ma własciwości samoodbudowywania się, tym samym zapewniając absolutną bezobsługowość dachu, elewacji czy rynien. Przy prawidłowym montażu tytan-cynk RHEINZINK jest nie tylko piekny, ale i wyjątkowo trwały.

Zamów próbki

Cynk jest estetyczny

RHEINZINK jest wybierany nie tylko z powodów ekologicznych, lecz także ze względu na swój wygląd. Łącząc naturalne materiały: drewno, kamień lub szkło z patyną tytan-cynku na dachu czy elewacji, każdy budynek zyskuje indywidualny wyraz. Szlachetna samoodbudowująca się patyna przekonuje po upływie czasu — w oryginalnej gołowalcowanej odmianie blachy RHEINZINK-CLASSIC, lub od razu — w naturalnych szaro-niebieskich lub grafitowych wariantach powierzchni RHEINZINK-prePATINA blaugrau lub schiefergrau.

Lubisz kolor?

Trwała kolorowa powłoka na bazie PVDF, fosforanów czy z użyciem pigmentów na powierzchni tytan-cynku RHEINZINK otworzy przed tobą szerokie możliwości zastosowania.

Zamów próbki

Cynk jest uniwersalny

Cynk towarzyszy nam w codziennym życiu - w przemyśle motoryzacyjnym, w medycynie, pokarmie, czy suplementach diety. Obszerna oferta systemów RHEINZINK umozliwia wykonanie każdej krzywizny budynku, a elewacje i dachy wykonane z tytan-cynku RHEINZINK sa piękne przez lata, bezobsługowe oraz trwałe na pokolenia.

RHEINZINK jest także materiałem niepalnym, chroniacym przed uderzeniem pioruna oraz przed elektrosmogiem, co potwierdają liczne Certyfikaty.

Zobacz pytania i odpowiedzi

Wartość mierzona stuleciami.

Wyślij projekt, zobacz nasze powierzchnie i podejmij przemyślaną decyzję! Skorzystaj z serwisu i wielu zalet RHEINZINK decydując się na właściwe rozwiązania.