Tradycja - pojawienie się silnej marki

Jako tradycyjna firma rodzinna jesteśmy dumni z naszej ponad 50-letniej historii. RHEINZINK współcześnie stał się liderem na rynku i silną, rozpoznawana na całym świecie, MARKĄ

Wróćmy na chwilę do wczesnych lat sześćdziesiątych.

Przemysłowy wizjoner Herbert Grillo patrzy na świeżo wyprodukowany arkusz cynkowej blachy. Rozumie, że materiał w tej postaci nie spełnia wymagań niezbędnych do produkcji wysokiej jakości systemów rynnowych oraz pokryć dachowych na dużą skalę.

To były czasy, kiedy produkcja "pakietowa" była standardem na rynku. Pracownicy ciężko pracowali każdego dnia, przerzucając słabej jakosci arkusze cynkowej blachy i w pełni wykorzystując możliwości maszyn. Ale to już nie wystarczało.

Herbert Grillo widzi potrzebę nowej technologii.

1966:

Herbert Grillo znajduje rozwiązanie w USA. Natychmiast zdaje sobie sprawę, że będzie to przyszłość dla walcowni cynku. Entuzjastycznie podchodzi do pomysłu i szuka współzałożycieli nowej firmy. Wreszcie może rozpocząć produkcję — Vereinigte Deutsche Metallwerke i Stolberger Zink AG dołączyły do grona akcjonariuszy wraz z Grillo-Werke AG.

W ten sposób RHEINZINK jako pierwszy w Europie producent cynku budowlanego, zastąpił tradycyjny proces walcowania pakietowego nową technologią wytapiania, odlewania, walcownia i nawijania w procesie ciągłym.

 

Dziesięć lat później, w 1978 r., Zarząd postanowił skupić się wyłącznie na dopracowaniu procesu produkcji blachy. W tym samym czasie rozpoczęła się produkcja przemysłowa wyrobów gotowych.

Produkty RHEINZINK mają zastosowanie na dachach, obróbkach blacharskich, w systemach elewacyjnych oraz przy odwadnianiu dachów.

Rozpoczął się konsekwentny dalszy rozwój silnej marki RHEINZINK.

Ponieważ powierzchnia błyszczącego gołowalcowanego cynku przyjmuje typowo niebiesko-szary odcień patyny dopiero po latach, architekci wyrazili chęć otrzymania materiału w tej wersji już od początku.

RHEINZINK sprostał tym oczekiwaniom i odniósł sukces w 1988 r., opracowując innowacyjne proces fabrycznego patynowania tytan-cynku, który jest uważany za wyjątkową cechę firmy aż do dziś.

Wszystkie produkty z patynowanej serii są wytwarzane w specjalnym procesie przyśpieszonego patynowania. Naturalne cechy zarówno materiału jak i powierzchni — w tym samonaprawiania się — są zachowane.

2007 zainaugurowano drugą generację procesu wstępnego patynowania.

Nowa linia umożliwia ciągły proces wstępnego patynowania w celu zaspokojenia zwiększającego się zapotrzebowania.

Wracamy do roku 2019: Wizja sprzed ponad 50 lat znacznie się zmieniła.

Dzisiaj RHEINZINK zatrudnia ponad 670 pracowników na całym świecie, a obroty firmy wynoszą około 350 milionów euro. RHEINZINK działa w ponad 39 krajach na całym świecie, posiadając 14 filii, pięć biur sprzedaży i 10 przedstawicielstw handlowych.

Tak jak poprzednio, RHEINZINK jest częścią grupy Grillo.