Najbardziej zrównoważony cynk na świecie

prePATINA staje się prePATINA ECO ZINC z 50% mniejszą emisją CO2

Ludzkość stoi przed zadaniem drastycznego ograniczenia emisji CO2. UE chce być neutralna klimatycznie do 2050 roku. Nie ulega wątpliwości, że również na branży budowlanej spoczywa wielka odpowiedzialność. Dlatego zrównoważony rozwój  jest integralną częścią naszej strategii. Dzięki prePATINA ECO ZINC robimy kolejny ważny krok w tym kierunku. Nie poprzez rekompensaty, ale poprzez inwestycje w prawdziwie odnawialne źródła energii.

Sprawdzalne energie odnawialne

50% mniej CO2 – jako pierwszy producent cynku budowlanego RHEINZINK robi duży krok w kierunku dekarbonizacji na etapie surowca. prePATINA, linia produktów RHEINZINK z wstępnie patynowaną powierzchnią, to teraz prePATINA ECO ZINC. Wykorzystujemy do jej produkcji niskoemisyjny cynk od naszego wieloletniego partnera. Surowiec jest produkowany w Skandynawii z wykorzystaniem w 100% energii odnawialnej. Łatwe do sprawdzenia, przejrzyste i wyjątkowe.

Doskonały materiał dla zrównoważonego budownictwa

Niewielki ślad węglowy, w 100% nadający się do recyklingu, niezwykle trwały i bezobsługowy przy eksploatacji – prePATINA ECO ZINC to doskonały materiał budowlany dla zrównoważonego budownictwa przyszłości już teraz. Emisja w całym procesie produkcyjnym wynosi tylko 1,85 kg CO2 na kg cynku. Ta zmiana pozwoli nam zaoszczędzić ponad 36 000 ton CO2 rocznie. Dla porównania, jest to równoważne z emisją dwutlenku węgla w małym miasteczku liczącym 4500 mieszkańców.

Naturalna patyna

Proces wstępnego patynowania i jednolity niebiesko-szary wygląd powierzchni patyny na etapie produkcji umożliwia dalszy naturalny proces patynowania blachy prePATINA ECO ZINC. Najważniejsze: podczas procesu patynowania są zachowane wszystkie naturalne właściwości powierzchni blachy — w tym możliwość lutowania. Prawie nieskończona żywotność materiału. Fascynujący świat powierzchni prePATINA. Nieograniczone możliwości projektowania. Odkryj je już teraz.

Pobierz tekstury / BIM

Bezobsługowa i samoodbudowująca się

Dzięki trwałości i bezobsługowości prePATINA ECO ZINC spełnia wszystkie wymagania zrównoważonego budownictwa. Unikalną właściwością tej patynowanej powierzchni jest proces samonaprawiania się — rysy powstałe podczas montażu czy eksploatacji powierzchni RHEINZINK odbudowują się w ramach procesu naturalnego patynowania tytan-cynku. Przyjazna dla środowiska i bezobsługowa blacha RHEINZINK-prePATINA to idealny materiał dla współczesnego, jak i zabytkowego budynku.

Zamów próbki

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I RHEINZINK – EKSCYTUJĄCY ZWIĄZEK