Poznaj najbardziej zrównoważony cynk na świecie

prePATINA staje się prePATINA ECO ZINC — z 50% mniejszą emisją CO2

Ludzkość stoi przed zadaniem drastycznego ograniczenia emisji CO2. UE chce być neutralna klimatycznie do 2050 roku. Nie ulega wątpliwości, że również na branży budowlanej spoczywa wielka odpowiedzialność. Dlatego zrównoważony rozwój  jest integralną częścią naszej strategii. Dzięki prePATINA ECO ZINC robimy kolejny ważny krok w tym kierunku. Nie poprzez rekompensaty, ale poprzez inwestycje w prawdziwie odnawialne źródła energii.

Energie odnawialne do produkcji

RHEINZINK to teraz 50% mniej CO2  Jako pierwszy producent cynku budowlanego robimy duży krok w kierunku dekarbonizacji już na etapie surowca. RHEINZINK-prePATINA, jako jedna z linii produktów RHEINZINK ze wstępnie patynowaną powierzchnią, jest teraz prePATINA ECO ZINC. To nie tylko zmiana nazwy — do produkcji tej blachy wykorzystujemy niskoemisyjny cynk od naszego wieloletniego partnera. Surowiec jest produkowany w Skandynawii z wykorzystaniem w 100% energii odnawialnej, co pozwala drastycznie obniżyć ślad węglowy. Jest to łatwe do sprawdzenia, przejrzyste i wyjątkowe zarazem.

Doskonały materiał dla zrównoważonego budownictwa

Niewielki ślad węglowy, 100% zdolność do recyklingu, niezwykła trwałość i bezobsługowość przy eksploatacji – prePATINA ECO ZINC to doskonały materiał budowlany dla zrównoważonego budownictwa przyszłości. Już teraz emisja w całym procesie produkcyjnym wynosi tylko 1,85 kg CO2 na kg cynku. Ta zmiana pozwala nam zaoszczędzić ponad 36 000 ton CO2 rocznie. Dla porównania jest to równoważne z emisją dwutlenku węgla w małym miasteczku liczącym 4500 mieszkańców.

Pobierz BIM i tekstury

Zobacz kartę powierzchni

Naturalna patyna

Proces wstępnego patynowania i jednolity niebiesko-szary wygląd powierzchni patyny na etapie produkcji umożliwia dalszy naturalny proces patynowania blachy prePATINA ECO ZINC. Najważniejsze: podczas procesu patynowania są zachowane wszystkie naturalne właściwości powierzchni blachy — w tym możliwość lutowania. Prawie nieskończona żywotność materiału. Fascynujący świat powierzchni prePATINA. Nieograniczone możliwości projektowania. Odkryj je już teraz.

Zamów próbki

Bezobsługowa i samoodbudowująca się

Dzięki trwałości i bezobsługowości prePATINA ECO ZINC spełnia wszystkie wymagania zrównoważonego budownictwa. Unikalną właściwością tej patynowanej powierzchni jest proces samonaprawiania się — rysy powstałe podczas montażu czy eksploatacji powierzchni RHEINZINK odbudowują się w ramach procesu naturalnego patynowania tytan-cynku. Przyjazna dla środowiska i bezobsługowa blacha RHEINZINK-prePATINA to idealny materiał dla współczesnego, jak i zabytkowego budynku.

Pobierz broszurę

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I RHEINZINK – EKSCYTUJĄCY ZWIĄZEK