Tematy specjalistyczne RHEINZINK

Jako ekspert w dziedzinie pokryć dachowych i elewacji oraz systemów odwadniania dachów, poruszamy wiele specjalistycznych tematów, w których możemy pomóc z radą i doświadczeniem.

Cynk w konserwacji i ochronie zabytków

Wiele epok charakteryzuje się bardzo specyficznymi stylami architektonicznymi, cechami i kanonami. W szczególności budynki są cichymi świadkami minionej epoki i reprezentują dziedzictwo kulturowe społeczeństwa, które należy zachować.

Jako doświadczony producent RHEINZINK doskonale zna się na takich wyzwaniach i umożliwia produkcję indywidualnych produktów wysokiej jakości na zamówienie.

Zobacz więcej

Przyjazne dla środowiska zarządzanie wodą deszczową

Wody deszczowe i podziemne stanowią podstawę funkcjonowania naturalnego gospodarstwa domowego. Dlatego przyjazne dla środowiska zarządzanie wodą deszczową ma najwyższy priorytet. Kiedy infiltracja wody deszczowej stała się tematem wiele lat temu, istniało niewiele naukowych kryteriów jej jakości. Publikacje Federalnej Agencji Ochrony Środowiska (UBA) opisują, że na przykład tylko 2% całkowitego wkładu cynku do środowiska pochodzi z powierzchni cynku z powłoki budynku. Proporcja, która dostaje się do gleby, jest mniejsza niż 0,5% i równie nieszkodliwa.

Więcej o zarządzaniu wodą deszczową