Od cynku do tytan-cynku.

Nie ważne, czy decydujesz się na RHEINZINK ze względu na wygląd, naturalność lub wszechstronność zastosowania - za każdym razem otrzymujesz wysoką jakość dachu, elewacji, obróbek lub systemu rynnowego. Przy okazji redukujesz odpady i emisje CO2.

Dlaczego cynk jest najlepszym materiałem?

Cynk jest ekologiczny

Cynk jest naturalnym i trwałym materiałem, co zawdzięcza patynie. Z ekologicznego punktu widzenia cynk ma długi cykl życia i jest cennym pierwiazdkiem.

Żywotność elementów cynkowych wynosi do 200 lat. RHEINZINK po długim okresie eksploatacji na budynku może być całkowicie poddany recyklingowi - bez utraty właściwości - i ponownie użyty. Nie dziwi więc fakt, że blacha cynkowa jest używana od wieków we współczesnej oraz zabykowej architekturze.

Dodatkowo, budując z RHEINZINK, redukujesz odpady i emije CO2

Zamów próbki

Cynk jest trwały

Zabytkowa architektura od zawsze charakteryzowała się dobraniem materiałów według kryterium trwałości i bezobsługowości. To są uniwersalne wartości dla współczesnej architektury, które w 100% spełnia blacha tytan-cynk - współczesna odmiana blachy cynkowej.

Na powierzchni tytan-cynku z czasem tworzy się matowa szara warstwa ochronna - naturalna patyna, która w sposób trwały chroni powierzchnię blachy przed warunkami atmosferycznymi i korozją. Patyna tytan-cynku w naturalny sposób jest odporna na zarysowania i ma własciwości samoodbudowywania się, tym samym zapewniając absolutną bezobsługowość dachu, elewacji czy rynien. Przy prawidłowym montażu tytan-cynk RHEINZINK jest nie tylko piekny, ale i wyjątkowo trwały.

Zamów próbki

Cynk jest estetyczny

RHEINZINK jest wybierany nie tylko z powodów ekologicznych, lecz także ze względu na swój wygląd. Łącząc naturalne materiały: drewno, kamień lub szkło z patyną tytan-cynku na dachu czy elewacji, każdy budynek zyskuje indywidualny wyraz. Szlachetna samoodbudowująca się patyna przekonuje po upływie czasu - w oryginalnej gołowalcowanej odmianie blachy RHEINZINK-CLASSIC walblank, lub od razu - w naturalnych szaro-niebieskich liu grafitowych wariantach powierzchni RHEINZINK-prePATINA blaugrau lub schiefergrau.

Lubisz kolor?

Trwała kolorowa powłoka na bazie PVDF, fosforanów czy z użyciem pigmentów na powierzchni tytan-cynku RHEINZINK otwiorzy przed tobą szerokie możliwości zastosowania.

Zamów próbki

Cynk jest uniwersalny

Cynk towarzyszy nam w codziennym życiu - w przemyśle motoryzacyjnym, w medycynie, pokarmie, czy suplementach diety. Obszerna oferta systemów RHEINZINK umozliwia wykonanie każdej krzywizny budynku, a elewacje i dachy wykonane z tytan-cynku RHEINZINK sa piękne przez lata, bezobsługowe oraz trwałe na pokolenia.

RHEINZINK jest także materiałem niepalnym, chroniacym przed uderzeniem pioruna oraz przed elektrosmogiem, co potwierdają liczne Certyfikaty.

Zobacz FAQ

Wartość mierzona stuleciami.

Wyślij projekt, zobacz nasze powierzchnie i podejmij przemyślaną decyzję! Skorzystaj z serwisu i wielu zalet RHEINZINK decydując się na właściwe rozwiązania.