Zrównoważone wartości. Od cynku do tytan-cynku

Zabytkowa i współczesna architektura

Dzięki równowadze między trwałością a możliwością recyklingu tworzymy prawdziwą wartość dodaną dla naszych klientów.

Tytan-cynk jest naturalnym i zrównoważonym materiałem. Elektrolitycznie rafinowany cynk o czystości 99.995% jest podstawą stopu, który zawiera niewielkie, lecz precyzyjnie określone ilości miedzi oraz tytanu jako dodatek do stopu. Ten materiał z długą historią sprawdził się dzięki swojej wszechstronności zastosowania, możliwości recyklingu, plastyczności w obróbce oraz trwałości.

Dlaczego cynk jest najlepszym materiałem?

Cynk jest ekologiczny

Cynk jest naturalnym i trwałym materiałem, co zawdzięcza patynie. Żywotność elementów cynkowych wynosi do 200 lat. RHEINZINK po długim okresie eksploatacji na budynku może być całkowicie poddany recyklingowi oraz ponownie użyty bez utraty swoich właściwości. Nie dziwi więc fakt, że blacha cynkowa jest używana od wieków we współczesnej oraz zabytkowej architekturze.

Dodatkowo, budując z RHEINZINK, redukujesz odpady i emisje CO2

Zamów próbki

Cynk jest trwały

Zabytkowa architektura od zawsze charakteryzowała się dobraniem materiałów według kryterium trwałości i bezobsługowości. To są uniwersalne wartości dla współczesnej architektury, które w 100% spełnia blacha tytan-cynk - współczesna odmiana blachy cynkowej.

Na powierzchni tytan-cynku z czasem tworzy się matowa szara warstwa ochronna - naturalna patyna, która w sposób trwały chroni powierzchnię blachy przed warunkami atmosferycznymi i korozją. Patyna tytan-cynku w naturalny sposób jest odporna na zarysowania i ma własciwości samoodbudowywania się, tym samym zapewniając absolutną bezobsługowość dachu, elewacji czy rynien. Przy prawidłowym montażu tytan-cynk RHEINZINK jest nie tylko piekny, ale i wyjątkowo trwały.

Zamów próbki

Cynk jest estetyczny

RHEINZINK jest wybierany nie tylko z powodów ekologicznych, lecz także ze względu na swój wygląd. Łącząc naturalne materiały: drewno, kamień lub szkło z patyną tytan-cynku na dachu czy elewacji, każdy budynek zyskuje indywidualny wyraz. Szlachetna samoodbudowująca się patyna przekonuje po upływie czasu - w oryginalnej gołowalcowanej odmianie blachy RHEINZINK-CLASSIC walblank, lub od razu - w naturalnych szaro-niebieskich liu grafitowych wariantach powierzchni RHEINZINK-prePATINA blaugrau lub schiefergrau.

Lubisz kolor?

Trwała kolorowa powłoka na bazie PVDF, fosforanów czy z użyciem pigmentów na powierzchni tytan-cynku RHEINZINK otwiorzy przed tobą szerokie możliwości zastosowania.

Zamów próbki

Cynk jest uniwersalny

Cynk towarzyszy nam w codziennym życiu - w przemyśle motoryzacyjnym, w medycynie, pokarmie, czy suplementach diety. Obszerna oferta systemów RHEINZINK umozliwia wykonanie każdej krzywizny budynku, a elewacje i dachy wykonane z tytan-cynku RHEINZINK sa piękne przez lata, bezobsługowe oraz trwałe na pokolenia.

RHEINZINK jest także materiałem niepalnym, chroniacym przed uderzeniem pioruna oraz przed elektrosmogiem, co potwierdają liczne Certyfikaty.

Zobacz pytania i odpowiedzi

Decyzja o wyborze materiału budowlanego zależy od wielu czynników, takich jak przyjazność dla środowiska, wygląd, aspekty techniczne i oczywiście koszty. Wyślij projekt, zobacz nasze powierzchnie i podejmij przemyślaną decyzję! Skorzystaj z serwisu i wielu zalet RHEINZINK decydując się na właściwe rozwiązania.

Dlaczego profesjonaliści wybierają RHEINZINK?

Żaden inny materiał nie jest tak wszechstronny jak RHEINZINK. Tytan-cynk sam w sobie jest trwały, plastyczny i nie wymaga konserwacji. Jest w 100% naturalny oraz posiada odporną na zarysowania, samoodbudowującą się patynę.

Zamów próbki