Tematy specjalistyczne RHEINZINK

Jako ekspert w dziedzinie pokryć dachowych i elewacji oraz systemów odwadniania dachów, poruszamy wiele specjalistycznych tematów, w których możemy pomóc z radą i doświadczeniem.

Zabytki i renowacje z blachy cynkowej

Wiele epok charakteryzuje się bardzo specyficznymi stylami architektonicznymi, cechami i kanonami. W szczególności budynki są cichymi świadkami minionej epoki i reprezentują dziedzictwo kulturowe społeczeństwa, które należy zachować. Jako doświadczony producent RHEINZINK doskonale zna się na takich wyzwaniach i umożliwia produkcję indywidualnych produktów wysokiej jakości na zamówienie.

Szczegóły ochrony zabytków

Łuski o wielu kształtach

Często pojawiają się łuskowate i drobno podzielone pokrycia dachowe lub okładziny elewacyjne ze spiczastymi lub kwadratowymi rombami. Nowa interpretacja klasycznych rombów jest możliwa dzięki wieloformatowej łusce RHEINZINK. W zależności od wzoru układania powierzchnia wygląda prawie gładko - bez widocznych zakładek. Architekci i projektanci mają zatem nowe możliwości optyczne dzięki drobnym elementom okładzinowym.

Więcej o łuskach w wielu kształtach

Zrównoważone budownictwo

Zrównoważone budownictwo to szereg działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu budynków na środowisko w całym ich cyklu życia, począwszy od przygotowania projektu przez proces budowy aż po eksploatację. Działania te dotyczą także aspektów socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych.

Dzięki RHEINZINK spełnisz te wymagania bez ograniczeń.

Więcej o zrównoważonym budownictwie

Przyjazne dla środowiska zarządzanie wodą deszczową

Wody deszczowe i podziemne stanowią podstawę funkcjonowania naturalnego gospodarstwa domowego. Dlatego przyjazne dla środowiska zarządzanie wodą deszczową ma najwyższy priorytet. Kiedy infiltracja wody deszczowej stała się tematem wiele lat temu, istniało niewiele naukowych kryteriów jej jakości. Publikacje Federalnej Agencji Ochrony Środowiska (UBA) opisują, że na przykład tylko 2% całkowitego wkładu cynku do środowiska pochodzi z powierzchni cynku z powłoki budynku. Proporcja, która dostaje się do gleby, jest mniejsza niż 0,5% i równie nieszkodliwa.

Więcej o zarządzaniu wodą deszczową