Tematy specjalistyczne RHEINZINK

Jako ekspert w dziedzinie pokryć dachowych i elewacyjnych oraz systemów odwadniania dachów tytanowo-cynkowych, istnieje wiele specjalnych tematów, w których możemy pomóc z radą i praktycznym podejściem.

Renowacja i ochrona zabytków

 

Wiele epok charakteryzuje się bardzo specyficznymi stylami architektonicznymi, cechami i kanonami. W szczególności budynki są cichymi świadkami minionej epoki i reprezentują dziedzictwo kulturowe społeczeństwa, które należy zachować. Jako doświadczony producent RHEINZINK doskonale zna się na takich wyzwaniach i umożliwia produkcję indywidualnych produktów wysokiej jakości na zamówienie.

Szczegóły renowacji

Szczegóły ochrony zabytków

Łuski o wielu kształtach

 

Często pojawiają się łuskowate i drobno podzielone pokrycia dachowe lub okładziny elewacyjne ze spiczastymi lub kwadratowymi rombami. Nowa interpretacja klasycznych rombów jest możliwa dzięki wieloformatowej łusce RHEINZINK. W zależności od wzoru układania powierzchnia wygląda prawie gładko - bez widocznych zakładek. Architekci i projektanci mają zatem nowe możliwości optyczne dzięki drobnym elementom okładzinowym.

Więcej o łuskach w wielu kształtach

Zrównoważone budownictwo

 

Dzięki RHEINZINK wymagania dotyczące zrównoważonego budownictwa można spełnić bez wahania. Eksperci Instytutu Budownictwa i Środowiska e. V. zadeklarowali materiał RHEINZINK - zgodnie z EN 15804 - jako produkt budowlany przyjazny dla środowiska. Nagroda ta nie tylko potwierdza ekologiczną jakość RHEINZINK, ale także nasze wysokie poczucie odpowiedzialności.

Więcej o zrównoważonym budownictwie

Przyjazne dla środowiska zarządzanie wodą deszczową

 

Wody deszczowe i podziemne stanowią podstawę funkcjonowania naturalnego gospodarstwa domowego. Dlatego przyjazne dla środowiska zarządzanie wodą deszczową ma najwyższy priorytet. Kiedy infiltracja wody deszczowej stała się tematem wiele lat temu, istniało niewiele naukowych kryteriów jej jakości. Publikacje Federalnej Agencji Ochrony Środowiska (UBA) opisują, że na przykład tylko 2% całkowitego wkładu cynku do środowiska pochodzi z powierzchni cynku z powłoki budynku. Proporcja, która dostaje się do gleby, jest mniejsza niż 0,5% i równie nieszkodliwa.

Więcej o przyjaznym dla środowiska zarządzaniu wodą deszczową