Tematy specjalistyczne RHEINZINK

Jako ekspert w dziedzinie pokryć dachowych i elewacji oraz systemów odwadniania dachów, poruszamy wiele specjalistycznych tematów, w których możemy pomóc z radą i doświadczeniem.

Zabytki i renowacje z blachy cynkowej

Wiele epok charakteryzuje się bardzo specyficznymi stylami architektonicznymi, cechami i kanonami. W szczególności budynki są cichymi świadkami minionej epoki i reprezentują dziedzictwo kulturowe społeczeństwa, które należy zachować. Jako doświadczony producent RHEINZINK doskonale zna się na takich wyzwaniach i umożliwia produkcję indywidualnych produktów wysokiej jakości na zamówienie.

Szczegóły ochrony zabytków

Łuski o wielu kształtach

Często pojawiają się łuskowate i drobno podzielone pokrycia dachowe lub okładziny elewacyjne ze spiczastymi lub kwadratowymi rombami. Nowa interpretacja klasycznych rombów jest możliwa dzięki wieloformatowej łusce RHEINZINK. W zależności od wzoru układania powierzchnia wygląda prawie gładko - bez widocznych zakładek. Architekci i projektanci mają zatem nowe możliwości optyczne dzięki drobnym elementom okładzinowym.

Więcej o łuskach w wielu kształtach

Zrównoważone budownictwo

Zrównoważone budownictwo to szereg działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu budynków na środowisko w całym ich cyklu życia, począwszy od przygotowania projektu przez proces budowy aż po eksploatację. Działania te dotyczą także aspektów socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych.

Dzięki RHEINZINK spełnisz te wymagania bez ograniczeń.

Więcej o zrównoważonym budownictwie

Zarządzanie wodą deszczową

Wody deszczowe wraz z wodami gruntowymi tworzą podstawę funkcjonowania naszego ekosystemu. Z roku na rok ponosi się coraz większe nakłady na oczyszczanie użytej wody. Woda deszczowa jest bezpłatnym i stosunkowo czystym źródłem. Zbieranie wody deszczowej oszczędza wysokiej jakości źródła wody pitnej oraz łagodzi presję w naturalnych zbiornikach wodnych, łagodzi  skutki powodzi i erozji gleby. Zbieranie wody deszczowej redukuje zużycie wody pitnej, co w konsekwencji zmniejsza ilość produkowanych ścieków.

Więcej o zarządzaniu deszczówką