Naturalne materiały w nowoczesnym wydaniu

Dach i elewacja w klasycznej technologii

Ten nieduży wolnostojący dom rodzinny jest przykładem nowoczesnego projektowania, które łączy troskę o środowisko, estetykę oraz potrzeby społeczności. Dzięki zastosowaniu zrównoważonych materiałów i harmonijnemu wkomponowaniu w naturalne otoczenie, projekt ten reprezentuje innowacyjne podejście do budownictwa i tworzenia przyjaznej zabudowy.

Zrównoważona przestrzeń życiowa

Koncepcja projektu opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju, co znajduje odzwierciedlenie w starannym doborze materiałów i technologii. Projekt ma na celu stworzenie przestrzeni życiowej, która w równym stopniu odnosi się z poszanowaniem do ludzi i środowiska. Wybór RHEINZINK-prePATINA ECO ZINC podkreśla zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. 

Tytan-cynk RHEINZINK cechuje się wysoką trwałością i z czasem pokrywa się naturalną patyną, która maskuje zarysowania i sprawia, że budynek harmonijnie wkomponowuje się w otoczenie. Dzięki patynie budynek starzeje się z wdziękiem i jeszcze bardziej integruje się z naturą.

 

Materialmix

Dach i elewacja z szaroniebieskiego tytan-cynku RHEINZINK-prePATINA ECO ZINC w technologii rąbka dodają domowi elegancji oraz zapewnia mu trwałość. Architekci zasugerowali ten materiał ze względu na jego obecny i przyszły wpływ na środowisko oraz doskonałe dopasowanie do architektonicznego kontekstu budynku. Ukryta w okapie rynna i połączenie patynowanej blachy z drewnem tworzy harmonijną równowagę między tradycją a innowacją. Drewno nadaje budynkowi ciepło i naturalny charakter, podczas gdy tytan-cynk wprowadza nowoczesność i ponadczasowość.

Wyrusz w odkrywczą podróż

Poznaj projekt z bliska

Ponadczasowa estetyka

Dom nad jeziorem w Solto Collina wyróżnia się prostą i elegancką architekturą, z wyraźnym akcentem na wysokiej jakości materiały. Tytanowo-cynkowa fasada podkreśla czyste linie budynku, a jej naturalna powierzchnia doskonale komponuje się z otoczeniem. Projekt zwraca szczególną uwagę na orientację budynku, co pozwala na harmonijną integrację z krajobrazem i widokiem na jezioro Iseo.

Dlaczego prePATINA ECO ZINC?

Niewielki ślad węglowy, w 100% nadająca się do recyklingu, niezwykle trwała 
i praktycznie bezobsługowa – patynowana blacha RHEINZINK jest idealnym materiałem dla zrównoważonego budownictwa przyszłości.

 

Zdjęcia: Gabriele Buratti oraz RHEINZINK
Materiały z drona i realizacja spaceru 360°: Chris Witzani

Projekt: arch. Giovanni Morina oraz arch. Paolo Cassone, E ARCHITETTI associati