Wykorzystanie wody deszczowej. Oczywiste i proste.

Odzysk deszczówki, a tytan-cynk RHEINZINK

Wody deszczowe wraz z wodami gruntowymi tworzą podstawę funkcjonowania naszego ekosystemu, dlatego najwyższym priorytetem jest dla nas zapewnienie rozsądnego wykorzystania wody deszczowej.

Dlaczego odzysk deszczówki jest konieczny?

Dlaczego odzysk deszczówki jest konieczny?

Polska należy do krajów o małych zasobach wodnych. W krajach europejskich przeciętne zasoby wód powierzchniowych (odpływy) szacowane są na 4,6 dam3/rok na jednego mieszkańca. Jest to średnio prawie 3 razy więcej wody rocznie na każdego mieszkańca, niż w Polsce (ostatnio podane dane wynoszą 1,6 dam3/rok).

Zatem przyszłość naszego całego ekosystemu zależy od właściwego zarządzania zasobami wodnymi.

Dlaczego tytan-cynk w odzyskiwaniu deszczówki?

Dlaczego tytan-cynk w odzyskiwaniu deszczówki?

  • Wykorzystanie deszczówki mającej kontakt z cynkiem pozytywnie wpływa na proces wegetatywny roślin.
  • Cynk jest drugim najważniejszym mikroelementem (po żelazie) i jest niezbędny do życia.
  • Człowiek potrzebuje spożywać średnio około 10 - 15 miligramów cynku dziennie, by podtrzymywać ważne dla organizmu funkcje, takie jak: produkcja enzymów, wzrostu, gojenia ran, itp., Kobietom ciężarnym i karmiącym matkom zaleca się przyjmować do 25 mg cynku dziennie.
  • Naturalne stężenie cynku występuje w wodzie, w powietrzu i w glebie.
  • Cynk jest jednym z 10 najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków występujących w skorupie ziemskiej.

Zastosowanie dachu lub elewacji RHEINZINK do zbierania deszczówki

Nawet jeśli tego nie widać - stosując systemy pokryć dachowych, elewacji lub systemy rynnowe wraz z akcesoriami RHEINZINK znajdziesz szeroki wybór i kompletną wiedzę na temat różnorodnych rozwiazań odzyskujących deszczówkę. Zapraszamy do Kontaktu.

Magazynowanie i ponowne użycie wody deszczowej do podlewania

Z roku na rok ponosi się coraz większe nakłady na oczyszczanie użytej wody. Woda deszczowa jest bezpłatnym i stosunkowo czystym źródłem. Zbieranie wody deszczowej oszczędza wysokiej jakości źródła wody pitnej oraz łagodzi presję w naturalnych zbiornikach wodnych, łagodzi  skutki powodzi i erozji gleby. Zbieranie wody deszczowej redukuje zużycie wody pitnej, co w konsekwencji zmniejsza ilość produkowanych ścieków.

Zbieracz deszczówki wchodzący w system rynnowy RHEINZINK pozwala odzyskać prawie 70% deszczówki, którą można z powodzeniem wykorzystać do podlewania ogrodu. A to jest tylko jeden z wielu sposobów wykorzystania systemu rynnowego.

Poznaj nasze systemy

Przechowywanie w zbiorniku i wykorzystanie deszczówki do prania

Ciekawą możliwością zagospodarowania deszczówki są systemy magazynowania wody deszczowej. W zależności od wyliczeń (np. wielkości dachu, zapotrzebowania rodzinnego) stosowane są systemy o różnej wydajności i wymiarach. Filtracja pozwala użyć deszczówkę nie tylko do podlewania roślin, lecz także do prania lub spłukiwania toalet. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom (w tym kilku prostym zabiegom z systemem rynnowym) możesz wnieść cenny wkład w środowisko naturalne, przywracając wodę deszczową do naturalnego obiegu.