PROFIL FIRMY

Firma RHEINZINK została założona w roku 1966 przez firmy Grillo, Stolberger Zink i Vereinigte Deutsche Metallwerke.  Dziś należy do grupy Grillo, zatrudniając ponad 800 osób. RHEINZINK jest obecny na międzynarodowej arenie mając swoje filie i oddziały w ponad 30 krajach, na pięciu kontynentach.

Produkty RHEINZINK mają zastosowanie na dachach, obróbkach blacharskich, w systemach elewacyjnych oraz przy odwadnianiu dachów. Tytan-cynk RHEINZINK jest bardzo popularny jako nowoczesny materiał, który oferuje szeroki zakres wzornictwa.  Wielu światowej sławy architektów, takich jak Daniel Libeskind, Frank O. Gehry, Rem Koolhaas czy Zaha Hadid doceniło walory tego naturalnego materiału i rozwiązania technologiczne za nim stojące. Dzięki swojej trwałości i zdolności do recyklingu RHEINZINK jest idealnym zarówno dla klasycznej, jak i współczesnej architektury.

Więcej >>

Innowacja jest naszą fundamentalną zasadą

W skali całego świata RHEINZINK jest Numerem Jeden w produkcji tytan-cynku. To było 45 lat temu, kiedy RHEINZINK, jako pierwszy w Europie producent cynku budowlanego, zastąpił tradycyjny proces walcowania pakietowego nową technologią wytapiania, odlewania, walcownia i nawijania w procesie ciągłym. Od tego momentu kilka innowacji ustanowiło standard dla obecnej branży tytan-cynku, np. technologia wstępnego patynowania. RHEINZINK jest twórcą tego naturalnego procesu i, jako znawca tematu, może go jeszcze bardziej udoskonalić.

Wprowadzając na rynek linie produktów RHEINZINK-CLASSIC, RHEINZINK-artCOLOR oraz RHEINZINK-prePATINA oferujemy Państwu nie tylko największy asortyment ze wszystkich producentów tytanu-cynku, ale także spełniamy Państwa wysokie oczekiwania jako naszych Partnerów. Po prostu wypełniamy swoją obietnicę: ALWAYS BETTER.

Więcej >>

Ochrona klimatu poprzez zrównoważony rozwój

Ochrona klimatu poprzez zrównoważony rozwój

Niewiele jest materiałów o tak przyjaznej dla środowiska ocenie cyklu życia jakim jest RHEINZINK. W porównaniu do innych metali ilość energii potrzebnej do pozyskania i obróbki cynku jest niewielka. Emisje ograniczane są do minimum dzięki zastosowanym w RHEINZINK nowoczesnym rozwiązaniom produkcyjnym.

Produkty RHEINZINK w 100% nadają się do recyklingu. Obecnie jedna trzecia produktów RHEINZINK składa się z cynku pochodzącego z recyklingu. Po wyczerpującej ocenie całości cyklu życia produktu jaka została przeprowadzona w 1999 roku, materiał RHEINZINK otrzymał certyfikat przyjaznego dla środowiska produktu budowlanego niezależnej organizacji Institut Bauen und Umwelt e.V.

Więcej >>

Wszechstronność doceniana na całym świecie

Wszechstronność doceniana przez architektów na całym świecie

Architekci na całym Świecie wybierają RHEINZINK. Powód? Projekt nabiera wtedy właściwej ekspresji odpowiadając zarazem wszelkim wymogom zrównoważonego budownictwa.

Wielką zaletą rozwiązań z materiału RHEINZINK jest ich niezwykła wszechstronność - zarówno w stylu awangardowym jak i w bardziej tradycyjnych rozwiązaniach

Dachy i elewacje wykonane z blachy tytan-cynk RHEINZINK zawsze stanowią ponadczasowe, trwałe i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Możliwość wykorzystania akcesoriów pozwala dopracować detal i wygląd dachu czy elewacji w zgodzie z każdym stylem architektonicznym i pozostałymi materiałami.

Więcej >>

RHEINZINK worldwide

Kontakt telefoniczny:
+48 (22) 789 91 91