Siedziba z ponadczasową estetyką

Ten wyjątkowy budynek znajduje się w japońskim mieście Wakayama, niedaleko Osaki. Projektowanie nowej siedziby firmy tekstylnej A-GIRL'S CO. LTD. rozpoczęto w 2022 roku, a budowę, dzięki sprawnej organizacji, ukończono w tym samym roku. Oprócz architektonicznego minimalizmu i zestawienia naturalnych materiałów: blachy tytan-cynk RHEINZINK-prePATINA ECO ZINC, drewna i betonu, ten budynek jednocześnie odzwierciedla komfort i ponadczasową estetykę budynku biurowego. 

Kluczowe dane

Prostota i architektoniczny minimalizm z RHEINZINK

Konstrukcję budynków w kształcie sześcianu stanowi stalowa rama, która została w całości pokryta szaro-niebieską patynowaną blachą RHEINZINK prePATINA ECO ZINC. Dach wykonano w technologii podwójnego rąbka stojącego, a jego odwodnienie zaprojektowano jako rynnę wewnętrzną. Budynek biurowo-wystawowy wykonano w konstrukcji stalowo-betonowej. Część od strony dziedzińca obłożono drewnem. Pod względem estetycznym betonowy łącznik przyczynia się do wizualnego połączenia obu brył, a zestawienie powierzchni cynku i betonu tworzy ciekawy kontrast faktur i kolorów. Drzewa na dziedzińcu tworzą tu małą oazę, chronioną mocnymi bryłami budynków, które harmonijnie wtapiają się w otoczenie.

Siedziba firmy A-GIRL’S CO. LTD. składa się z części biurowej, ekspozycyjnej oraz sklepowej. Nieruchomość wyróżnia się szczególnie imponującą kubistyczną architekturą. Niektóre budynki można oglądać z kilku perspektyw jednocześnie. Tworzy to szczególną dynamikę, a widz ma wrażenie ciągłego odkrywania przestrzeni. Japoński architekt Kiyoshi Sey Takeyama w swoim indywidualnym stylu stworzył wyjątkowy budynek o przeznaczeniu biurowym. Uniwersalność materiałów, które świadomie wybrał klient, ma odzwierciedlać szerokie portfolio firmy. W tym celu wybrano połączenie powierzchni drewna, betonu oraz cynku. Ważne było również to, aby w projekcie użyć lokalnego gatunku drewna i jest to drewno cedrowe „kishu” - ulubione w Japonii ze względu na swoją doskonałą wytrzymałość i niepowtarzalną kolorystykę.

Niezwykła okładzina elewacyjna

Elewacja z tytan-cynku ma szczególny, charakterystyczny wygląd. Płaszczyzny boczne, które efektownie wznoszą się pod ostrym kątem, zostały wykonane w technologii dużej łuski w układzie przesuniętym, co nadało elewacji dynamiki. System dużej łuski RHEINZINK pozwala na zastosowanie indywidualnych układów, w których łuski mogą być stosowane w pionie, poziomie lub ukośnie. Efektem jest imponujący wygląd, idealnie podkreślający bryłę budynku.

RHEINZINK w idealnym miksie materiałów

Cynk, beton & drewno

Wszechstronność prePATINA ECO ZINC

Szaro-niebiska patyna RHEINZINK-prePATINA ECO ZINC harmonijnie komponuje się z betonem i drewnem nie tylko w skojarzeniach. Te różne powierzchnie doskonale uzupełniają się nawzajem także w rzeczywistości: cynk jest plastyczny i gładki, natomiast beton jest szorstki i kruchy. Drewno kojarzy się z ciepłem i symbolizuje połączenie z naturą. Razem te materiały tworzą kombinację, dzięki której nowoczesna architektura jest trwała, estetyczna i zrównoważona.

Więcej o japońskiej firmie tekstyliów

A-GIRL'S CO. LTD.

Firma rodzinna założona w 1972 roku
z siedzibą w Wakayama w Japonii.
Cieszy się światowym zaufaniem czołowych projektantów mody
dzięki produkcji innowacyjnych i luksusowych tekstyliów

O firmie

Portfolio produktów

A-Girl's Co. LTD. produkuje tekstylia na maszynach okrągłych.
Wyroby dziane są przy użyciu specjalnego procesu technicznego, dzięki
któremu powstają tkaniny: indyjska bawełna suvin, przędza
bawełniana, kaszmir i wełna