Projekt miesiąca - prywatny budynek jednorodzinny w Szczecinie

Ten wyjątkowy dom jednorodzinny o nowoczesnym wyglądzie znajduje się w zachodniej części Polski i jest wynikiem znakomitej współpracy architekta, inwestora i wykonawcy. Architekci zaproponowali naturalne i szlachetne materiały — w tym tytan-cynk RHEINZINK, właściwości którego zostały potwierdzone przez wykonawcę należącego do elitarnego grona Blacharzy Jakości. Współcześnie wyglądający dach i część elewacji budynku wykonano zgodnie z rzemiosłem blacharskim, wykorzystując naturalną powierzchnię szaro-niebieskiej patyny RHEINZINK-prePATINA blaugrau.

Duże przeszklenia i usytuowanie budynku pozwalają optymalnie wykorzystać światło dzienne, a czyste linie i przejścia harmonijnie wpisują budynek w otoczenie. Kątowy rąbek stojący jest stosowany w widocznych obszarach i nadaje powierzchniom żywą, filigranową strukturę. Nowoczesne rozwiązania – w tym obróbki blacharskie i ukryte w okapie odwodnienie – wykonano zgodnie ze sztuką i uwzględnieniem wszelkich zasad fizyki budowli.

Budynek żyje i oddycha, a z czasem będzie pokrywał się patyną czasu oraz nabierał wartości. Już teraz ten dom dyskretnie wyróżnia się jakością na zwykłym polskim osiedlu, odzwierciedlając zrównoważone podejście wszystkich uczestników projektu.


Inwestor: prywatny
Architekt: Agnieszka Piecuch, blok projektowanie architektoniczne, Szczecin, Polska
Wykonawca prac blacharskich z RHEINZINK: Usługi Produkcyjno-Budowlane Ryszard Gołębiowski, Pyrzyce, Polska

Szczegóły techniczne:
Dach: 350 m², 3 t, kątowy rąbek stojący z blachy RHEINZINK-prePATINA blaugrau. Elewacja: 250 m², 2 t, technologia kątowego rąbka stojącego, blacha RHEINZINK-prePATINA blaugrau