Prywatny budynek jednorodzinny

Prywatny budynek jednorodzinny

Szczecin, Polska

Architekt

block projektowanie architektoniczne,
arch. Agnieszka Piecuch
Szczecin
Polska

Wykonawca prac blacharskich z RHEINZINK

Usługi Produkcyjno-Budowlane Ryszard Gołębiowski
Pyrzyce
Polska

Szczegóły techniczne

Dach: 350 m² 3 t Pojedyńczy rąbek stojący
RHEINZINK-prePATINA blaugrau

Elewacja: 250 m² 2 t Pojedyńczy rąbek stojący
RHEINZINK-prePATINA blaugrau

Copyright zdjęcie

RHEINZINK

Ten wyjątkowy dom jednorodzinny o nowoczesnym wyglądzie znajduje się w zachodniej części Polski i jest wynikiem znakomitej współpracy architekta, inwestora i wykonawcy. Architekci zaproponowali naturalne i szlachetne materiały — w tym tytan-cynk RHEINZINK, właściwości którego zostały potwierdzone przez wykonawcę należącego do elitarnego grona Blacharzy Jakości. Współcześnie wyglądający dach i część elewacji budynku wykonano zgodnie z rzemiosłem blacharskim, wykorzystując naturalną powierzchnię szaro-niebieskiej patyny RHEINZINK-prePATINA blaugrau.

Duże przeszklenia i usytuowanie budynku pozwalają optymalnie wykorzystać światło dzienne, a czyste linie i przejścia harmonijnie wpisują budynek w otoczenie. Kątowy rąbek stojący jest stosowany w widocznych obszarach i nadaje powierzchniom żywą, filigranową strukturę. Nowoczesne rozwiązania – w tym obróbki blacharskie i ukryte w okapie odwodnienie – wykonano zgodnie ze sztuką i uwzględnieniem wszelkich zasad fizyki budowli.

Budynek żyje i oddycha, a z czasem będzie pokrywał się patyną czasu oraz nabierał wartości. Już teraz ten dom dyskretnie wyróżnia się jakością na zwykłym polskim osiedlu, odzwierciedlając zrównoważone podejście wszystkich uczestników projektu.