Ochrona systemu rynnowego przed liśćmi

Ochrona systemu rynnowego przed liśćmi jest niezbędna, jeśli chcemy zapewnić prawidłowe funkcjonowanie systemu i zapobiec uszkodzeniom budynku. Dostępne rozwiązania RHEINZINK są nie tylko łatwe w montażu, pozwalają także na redukcję kosztów serwisowania dachu.

Rozwiązania oparte na siatce

Siatka ochronna — najpopularniejsze rozwiązanie, które skutecznie zapobiega przedostawaniu się liści i innych zanieczyszczeń do rynien i rur spustowych. Ta siatka jest niewidoczna od zewnątrz i jest wkładana bezpośrednio w rynnę.

Perforowana blacha cynkowo-tytanowa RHEINZINK-AERO 63, z której jest wykonana siatka, jest odporna na korozję, odkształcenia pod wpływem różnicy temperatur i promieniowanie UV. Profil oczek powoduje, że liście pozostają na siatce RHEINZINK aż do wyschnięcia, po czym są zwiewane przez wiatr.

Zobacz więcej

 

Rozwiązania oparte o rewizje

Rewizja systemu rynnowego to element, który umożliwia dostęp do środka rury spustowej w celu jej czyszczenia. Jeśli nie zastosowałeś rozwiązania z siatką w rynnie wcześniej, to zabezpieczenie systemu rynnowego przed utratą drożności w pionie można zrealizować na dwa sposoby: poprzez zastosowanie w systemie rynnowym rewizji przesuwnej lub rewizji z klapką. Rewizje zapewniają drożność zarówno w nowym, jak i w istniejącym systemie z tytan-cynku RHEINZINK – bez użycia drabiny czy stawiania rusztowania.

  • W rewizji przesuwnej RHEINZINK długa mufa umożliwiaj czyszczenie systemu pionów kanalizacji deszczowej bez demontażu najniższej rury spustowej — wystarczy rewizję podnieść do góry.
  • Rewizja z klapką RHEINZINK jest estetycznym rozwiązaniem pozwalającym na szybkie sprawdzenie, czy na siatce, znajdującej się wewnątrz rury spustowej nie doszło do zatkania. Odchylenie klapki pozwala na wygodne oczyszczenie rury z liści i wszelkich zanieczyszczeń w okresie jesienno-zimowym.

W okresie wiosenno-letnim rewizja z uchyloną klapką pozwala dodatkowo na wygodne zbieranie wody deszczowej do postawionego obok zbiornika, odzyskując w ten sposób dużą ilość wody.

Zobacz więcej

 


Dostępne rozwiązania są łatwe w montażu i dostępne w różnych rodzajach patynowanych powierzchni tytan-cynku RHEINZINK oraz dedykowane do różnych średnic rynien i rur spustowych. Rewizje i siatki na liście RHEINZINK są odporne na długotrwałe działanie warunków atmosferycznych — w tym skrajnych temperatur. Brak korozji, płowienia czy rozwarstwiania powłok jest ich niezaprzeczalną zaletą.