Projekt miesiąca - budynek administracyjny Tshwane House w RPA

Wśród kwitnących drzew jakarandy wyrasta z ziemi ogromny budynek administracyjny Tshwane House. Tshwane jest obszarem metropolitalnym położonym około 50 km na północ od Johannesburga — oficjalnej stolicy RPA. Otoczone wzgórzami miasto rozkwita zwłaszcza w październiku i listopadzie, kiedy na półkuli południowej zaczyna się wiosna.

Aby wtopić się w otoczenie i jednocześnie stworzyć wygodną przestrzeń dla pracy, architekci z LYT Architecture & Design wybrali na elewację tego administracyjnego budynku patynowaną blachę RHEINZINK-prePATINA blaugrau. Naturalna patyna na powierzchni tytan-cynku zmienia się z biegiem lat, a jej ochronna warstwa zapewnia nie tylko szlachetny wygląd, lecz także bezobsługowość i trwałość całej elewacji. Zagospodarowanie placu przed budynkiem i optymalne wykorzystanie światła dziennego, zwłaszcza dzięki przeszkleniom, pozytywnie wpływa na jakości użytkowania tego wyjątkowego budynku.


Klient: Gmina Tshwane
Architekt: LYT Architecture & Design, Johannesburg, RPA
Wykonawca prac blacharskich z RHEINZINK: Rohde Roofing, Kapsztad, RPA

Szczegóły techniczne: elewacja 3 500 m², 25 t, technologia kątowego rąbka stojącego, blacha RHEINZINK-prePATINA blaugrau