Projekt miesiąca. Casa Na Amiera

Na zachodzie Portugalii, w pobliżu nadmorskiego miasta Marinha Grande i w otoczeniu malowniczych wzniesień, znajduje się obszar niewielkich odizolowanych miejskich domów i rolnych gospodarstw. W tym otoczeniu portugalscy architekci Contaminar Arquitetos stworzyli rezydencję, której forma, materiał i kolorystyka odzwierciedlają zarówno postęp w architekturze, jak i współczesną interpretację tradycyjnych domów z dziedzińcem.

Chociaż bryła budynku w kształcie litery U wydaje się być zamknięta od ulicy, otwiera się ona na sąsiednie krajobrazy i dziedziniec atrium z widokiem na niebo. Architekci przenieśli naturę do wystroju wnętrz: części wspólne zaprojektowano jako otwarte i pełne światła. Tylko prywatne pokoje oddzielono drzwiami, tworząc osobista przestrzeń.

Cechą charakterystyczną Casa Na Amiera jest efektowny ciemny dach z blachy tytanowo-cynkowej RHEINZINK-GRANUM basalte wykonany w technologii rąbka stojącego.

W swojej ciemnoszarej, prawie czarnej powierzchni blacha tytan-cynk RHEINZINK-GRANUM jest idealnym dopełnieniem, które w połączeniu z innymi materiałami budowlanymi, takimi jak drewno, beton, szkło i białe tynki, tworzy wyraźny, uderzający kontrast. Proporcje, trwałe materiały budowlane i przemyślane rozplanowanie przestrzeni w tym projekcie odzwierciedlają zrównoważone planowanie i odpowiedzialne podejście.


Klient: J. A. F. Gameiro, Lda, Leiria, Portugalia
Architekt :Contaminar Arquitetos, Leiria, Portugalia
Wykonawca prac blacharskich z RHEINZINK: Arminda & Joaquim Mendes, Lda, Leiria, Portugalia