Projekt miesiąca. Hotel Pensjonat Horec na Słowacji

Pensjonat Horec w Tatrzańskiej Łomnicy to przytulny pensjonat oferujący gościom przyjemne zakwaterowanie w samym sercu pięknych Tatr. Dzięki tradycyjnej architekturze i przyjaznej atmosferze Pensjonat Horec jest popularnym miejscem wypoczynku osób, które chcą odkryć piękno Słowacji.

Lokalizacja pensjonatu jest idealna dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku. Tatry oferują liczne możliwości uprawiania turystyki pieszej, górskiej i narciarstwa. Goście mogą zwiedzać okoliczną przyrodę i cieszyć się świeżym górskim powietrzem. Ponadto pensjonat znajduje się blisko stacji kolejki linowej prowadzącej na szczyty Tatr. Dla tych, którzy szukają relaksu, Pensjonat Horec oferuje również zaplecze wellness, w którym goście mogą wypocząć po aktywnym dniu w górach.

Hotel wyróżnia się dachem i elewacją, wykonanymi z blachy RHEINZINK-CLASSIC w technologii rąbka stojącego. Dzięki naturalnej patynie, która tworzy się na powierzchni tytan-cynku, obiekt doskonale wtapia się w górską scenerię. Dach i elewacja imponują wyglądem nie tylko zimą — połączenie naturalnych materiałów wpasowuje hotel w otoczenie o każdej porze roku i nadaje budynkowi dyskretny, ponadczasowy wygląd.


Klient: Tatrzańskie kurorty górskie, a.s., Demänovská Dolina, Słowacja
Architekt: ARCHIMA  s. r. o., Prešov, Słowacja
Wykonawca prac blacharskich z RHEINZINK:KONTRAKTING KROV HROU, s.r.o., Žilina, Słowacja

Dane techniczne:
Dach: 780 m² 4,8 t, technologia podwójnego rąbka stojącego

Elewacja: 250 m² 1,8 t technologia kątowego rąbka stojącego