Projekt miesiąca. Letniskowy dom stodoła w Niemczech

Ten nowoczesny drewniany dom jest położony nad kameralnym jeziorem Otterstedter, 5 km od miejscowości Ottersberg. To tutaj architektka Daniela Raduycheva zrealizowała swoją wizję małego domu stodoły jako klientka oraz jako architekt. Poprzez połączenie naturalnych powierzchni drewna i blachy tytan-cynk RHEINZINK-GRANUM basalte udało się jej nawiązać do otoczenia oraz stworzyć harmonijny obraz całości.

W przeciwieństwie do idei zaplanowania dużej przestrzeni rodzinnej, koncepcja tego małego domu polegała na radzeniu sobie na mniejszej powierzchni i skupieniu się na tym, co najważniejsze. Małe domy to nie tylko aktualny trend, ale i wyraźny krok w kierunku zrównoważonego i ekologicznego myślenia. 

Podstawowym założeniem koncepcji tego projektu było: „mniej znaczy więcej". Wnętrze charakteryzuje się przejrzystym układem pomieszczeń, w którym każde z nich jest dobrze doświetlone. Ta prostota jest konsekwentnie kontynuowana w wyglądzie elewacji i dachu. Naturalne materiały celowo kontrastują z zielonym i tętniącym życiem otoczeniem, lecz nie sprawiają przy tym wrażenia krzykliwości.

Zobacz więcej