Projekt miesiąca. Rezydencja rodzinna Paximadas

Pierwotny dom z typową konstrukcją dachu dwuspadowego został wybudowany w 1975 roku. Dach i ściany budynku były przykryte płytkami włókno-cementowymi, które z biegiem czasu zaczęły kruszeć, a wartości izolacyjne budynku wymagały poprawy. Przyszedł czas na zmianę i architekt, będący jednocześnie właścicielem budynku, opracował z lokalnym mistrzem blacharskim koncepcję, która nie tylko całkowicie zmieniła wygląd budynku, ale pozwoliła spełnić współczesne wymogi energetyczne.

Realizacja odbyła się w systemie na listwę, co zaowocowało efektownymi detalami na dachu i elewacji. System krycia na listwach jest uważany za najbardziej tradycyjny z używanych technik blacharskich. To rozwiązanie pozwala bez dodatkowych środków uszczelniających uzyskać pewne i szczelne pokrycie już od nachylenia ≥ 5°

Wyraźny podział pasów blachy rezydencji Paximadas przechodzi przez kalenicę dachu, a jego rytm jest zachowany na ścianach szczytowych oraz w detalach architektonicznych tarasu, zapewniając prywatność i nadając całości szczególnego uroku.

Więcej zdjęć na naszym profilach społecznościowych:
Facebook, Instagram oraz Pinterest.


Architekt: Stephanos Paximadas, Hirschthal, Szwajcaria
Wykonawca prac blacharskich z RHEINZINK: Roger Voney GmbH, Däniken, Szwajcaria