RHEINZINK zmniejsza ślad węglowy o 50%

Mniej śladu węglowego CO2 o połowę: dobrze znany tytan-cynk RHEINZINK-prePATINA staje się teraz prePATINĄ ECO ZINC – najbardziej zrównoważonym cynkiem budowlanym na świecie.

Na drodze do realizacji celów klimatycznych Unii Europejskiej RHEINZINK zrobił duży krok naprzód, wprowadzając prePATINA ECO ZINC — najbardziej zrównoważony cynk budowlany na świecie. RHEINZINK jest pierwszym producentem cynku budowlanego, który zmniejszył już i tak niewielki ślad węglowy swojej linii produktów premium.

„Zrównoważony rozwój jest mocno osadzony w naszej strategii korporacyjnej. Dzięki prePATINA ECO ZINC robimy kolejny ważny krok na naszej drodze do dekarbonizacji. Tylko ta zmiana pozwoli nam zaoszczędzić ponad 36 000 ton CO2 rocznie. Dla porównania odpowiada to emisji śladu węglowego małego miasteczka liczącego 4500 mieszkańców”, wyjaśnia Carsten Beier, dyrektor generalny (CEO) RHEINZINK. „Ta linia produktów pozwala wymagającym architektom, świadomym inwestorom i wykonawcom sprostać ekologicznym wymaganiom budownictwa przyszłości. RHEINZINK tym samym inspiruje do działania, zapewnia swobodę projektowania, a jednocześnie jest wyznacznikiem zrównoważonego rozwoju dla całego segmentu”.

Redukcja jest możliwa, ponieważ od teraz RHEINZINK stosuje wyłącznie certyfikowany niskoemisyjny cynk ze Skandynawii, używany do linii produktów prePATINA z szaro-niebieską (blaugrau) i grafitowo-szarą (schiefergrau) powierzchnią patyny. Skandynawskie huty cynku należą do absolutnych światowych liderów pod względem efektywności klimatycznej. Energia elektryczna wykorzystywana przez nich w procesie produkcji surowca jest w dużej mierze generowana bez śladu węglowego i pochodzi z ekologicznych źródeł energii, takich jak woda i wiatr.

Tytan-cynk z patynowaną powierzchnią RHEINZINK prePATINA ECO ZINC jest dostępny od lutego 2023 roku.