Zespół domów na wodzie - hotel Joseph Conrad

Zespół Mazurskich domów na wodzie przy hotelu "Joseph Conrad" jest usytuowany w miejscowości Pisz i zakotwiczony przy przystani na jeziorze Roś. Jest odzwierciedleniem praktycznego doświadczenia żeglarskiego oraz własnych badań naukowych interdyscyplinarnej grupy projektowej Kilson Design, zajmującą się projektowaniem stacjonarnych budynków pływających, hausbotów,  jachtów żaglowych oraz małych statków.

Styl każdego z domów nawiązuje do wakacyjnego nastroju. Już na etapie koncepcji poszukiwano materiałów naturalnych, odpornych na działanie warunków atmosferycznych oraz niewymagających konserwacji. Poprzez dopasowanie powierzchni drewna i patyny cynkowej udało się osiągnąć ciekawy efekt — dzięki szlachetności patyny pływające domy z biegiem czasu będą nie tylko ładnie wyglądać, ale i nabierać wartości bez obciążenia dla środowiska. 

Dach i elewacja tych pływających brył zostały wykonane z tego samego materiału i technologii — systemie rąbka stojącego. Dopracowane detale i naturalne materiały na zewnątrz oraz wewnątrz budynku nadają projektowi harmonijny charakter, a widok z salonu, dzięki przeszkolonej ścianie, pozwala cieszyć się pięknym widokiem na jezioro.


Klient: Ośrodek Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Camp Pisz, Pisz, Polska
Architekt: arch. Łukasz Piątek, arch. Karolina Ostrowska-Wawryniuk, Kilson Design, Warszawa, Polska
Wykonawca prac blacharskich z RHEINZINK: 
Tomaszczyk i Synowie, Mosty, Polska

Szczegóły techniczne
Dach i elewacja w technologii pojedynczego rąbka stojącego z patynowanej blachy 
RHEINZINK-prePATINA blaugrau