Gdzie kupić rynny z tytan-cynku w Warszawie?

Chcesz wymienić rynny na lepsze? A może budujesz dom i szukasz wytrzymałych i niewymagających konserwacji rynien? Odwodnienie RHEINZINK jest obecnie najczęściej wybieranym systemem rynnowym z tytan-cynku w Europie, a bogata oferta ponad 500 elementów od pokoleń sprawdza się na ceramicznych, cementowych oraz łupkowych dachach.

Czy ty wiesz?

 • To rynny są najbardziej eksploatowanym elementem dachu. Woda i brud spływające z dachu działają jak „papier ścierny” usuwając z czasem powłoki od wewnątrz rynny.
 • Tytan-cynk nie ma powłok i nie wymaga malowania podczas całego okresu eksploatacji, gdyż powierzchnia szlachetnej, samo odbudowującej się patyny jest odporna na zarysowania.
 • Rynny z tytan-cynku można lutować — jest to najtańszy i zarazem najtrwalszy sposób łączenia zapewniający rynnie szczelność.

Rynny z tytan-cynku RHEINZINK w Warszawie i okolicy

System odwodnienia dachu jest niewielką, ale ważną częścią każdego budynku. Trwały metalowy system rynnowy z tytan-cynku ma naturalną samoodbudowującą się patynę i nie boi się zarysowań. Rynny RHEINZINK są odporne na obciążenia śniegiem i lodem — w tym długotrwałe działanie skrajnych temperatur, które występują na dachu.  Brak korozji, płowienia czy rozwarstwiania powłok jest ich niezaprzeczalną zaletą.

Sprawdź, jak system rynnowy RHEINZINK estetycznie dopełnia każdy dach, w tym wykonany z dachówki, łupka lub blachy. 

Zamów bezpłatne próbki blach Zobacz u dystrybutorów Wyślij zapytanie

O systemie rynnowym

System rynny półokrągłej

Kapa do ruryKolanko cokoluRedukcjaTrójnik 60°Mufa rury spustowejRura spustowaKolankoSztucerNarożnikRura kanalizacyjnaRewizja przesuwnaZbieracz deszczówkiRura spustowaKolankoRura z kolankiemSztucer podwieszanyRewizja przesuwnaRewizja rury spustowejObejma ruryKolanko cokoluUniwersalny uchwyt rury spustowejKosz zlewowyKosz zlewowyHak połaciowyRynnaSzyna aluminiowa montażowaSystem haków obrotowychDenkoDylatacjaOgrzewanie rynnyOchrona przed liścmiPas okapowy

System rynny prostokątnej

RedukcjaObejma rury kwadratowej Rura spustowa KolankoKolankoSztucer rynny Kapa do ruryKolanko cokoluTrójnik 60°Rura spustowaMufa rury spustowejRura spustowaKolankoSztucer lutowanyNarożnikRura kanalizacyjnaRewizja przesuwnaZbieracz deszczówkiRura spustowaKolankoRura z kolankiemSztucer rynny Ogrzewanie rynnyRewizja przesuwnaRura spustowaRewizja rury spustowejObejma ruryKolanko cokoluKosz zlewowyUniwersalny uchwyt rury spustowejKosz zlewowyHak połaciowyDenkoRynna prostokątnaDylatacjaPas okapowy

Wymiary i grubość blachy

Zgodność z normą PN-EN 612 jest dla nas priorytetem.
Istotne parametry z niej wynikające podajemy poniżej.

RYNNY

 • Standardowe rozmiary w rozwinięciu (mm) 500 / 400 / 333 / 280 / 250 / 200
 • Standardowe rozmiary w przekroju (mm) 250 / 192 / 153/ 127 / 105 / 80
 • Grubości blachy 0,8 mm / 0,7 mm / 0,65 mm (w zależności od rozmiaru nominalnego rynny)
Szerokość rozwinięcia
(mm)
w
Przekrój rynny
(mm)
Min. grubość
(mm)
klasa A
333 < w153 < w0,8
250 < w ≦ 333105 < w ≦ 1530,7
w ≦ 250w ≦ 1050,65

Standardowa długość rynien 3,0 m (inne długości na zamówienie)

RURY SPUSTOWE

 • Standardowe rozmiary nominalne rury spustowej (okrągłe) w mm:
  150 / 120 / 100 / 87 / 80 / 76 / 60 / 50
 • Grubości blachy: 0,65 mm / 0,7 mm (w zależności od rozmiaru nominalnego)
Wymiar przekroju poprzecznego
(mm)
Nominalna grubość materiału
(mm)
średnica ≦ 1000,65
średnica >1000,7 lub 0,8

Standardowe długości rur spustowych 2,0 m / 3,0 m (w zależności od wielkości nominalnej). Inne długości na zamówienie.

Zgodnie z normą PN-EN 612 rynny są klasyfikowane zgodnie z ich średnicą obrzeża lub modułu zastępczego w klasach X i Y. Rury spustowe są podzielone na klasy X i Y w zależności od zakładki w miejscu szwu.

Rynny i rury spustowe RHEINZINK są zgodne z klasą X, a tym samym spełniają wymagania klasy Y.

 

Katalog produktów

Mocowanie

Mocowanie rynien półokrągłych

 • Mocowanie rynien odbywa się przy pomocy odpowiednio dobranych uchwytów / haków rynnowych 
 • Łączenie poszczególnych długości rynny odbywa się metodą lutowania miękkiego lub klejenia specjalistycznym klejem
 • Mocowanie rur spustowych odbywa się za pomocą obejm.

Do mocowania rynien stosujemy specjalnie do tego celu dobrane uchwyty / haki rynnowe (wg PN-EN 1462). Te ze swej strony są mocowane albo do deski okapowej, na krokwi lub do ściany. Uchwyty rynnowe muszą być zwymiarowane jako dostatecznie wytrzymałe oraz odpowiadać miejscowym wymaganiom i normom. 

Zobacz wideo

Innowacyjnym rozwiązaniem w stosunku do typowych haków jest system haków obrotowych RHEINZINK, w którym kłopotliwe poziomowanie haków rynnowych jest zastąpione szybkim montażem szyny rynnowej.

 

Zobacz wideo

Mocowanie rynien prostokątnych

 • Mocowanie rynien odbywa się przy pomocy odpowiednio dobranych uchwytów / haków rynnowych 
 • Łączenie poszczególnych długości rynny odbywa się metodą lutowania miękkiego lub klejenia specjalistycznym klejem
 • Mocowanie rur spustowych odbywa się za pomocą obejm.

Do mocowania rynien stosujemy specjalnie do tego celu dobrane uchwyty / haki rynnowe (wg PN-EN 1462). Te ze swej strony są mocowane albo do deski okapowej, na krokwi lub do ściany. Uchwyty rynnowe muszą być zwymiarowane jako dostatecznie wytrzymałe oraz odpowiadać miejscowym wymaganiom i normom.

Mocowanie rur spustowych

Rury spustowe są z reguły mocowane do elewacji typowymi obejmami. Zalecany odstęp między obejmami poninen wynosić (patrz tabelę):

Wielkość nominalna rury
(mm)
Odstęp maksymalny
(m)
≦ 1002,0
100 >do 3,0 m

 

Alternatywnym sposobem mocowania jest uniwersalny uchwyt rury spustowej RHEINZINK do wszystkich kształtów i wielkości nominalnych rur.

Przy każdym z tym mocowań należy zachować minimalny odstęp 20 mm od budynku. 

 

Lutować czy kleić?

O trwałości całego systemu rynnowego decydują połączenia. Przedstawiamy najtańsze, a zarazem najtrwalsze (w porównaniu do uszczelek) techniki mocowania rynny  poprzez lutowanie miękkie oraz klejenie.

Zobacz porównanie

Instrukcja montażu (film)

Kolory rynny tytan cynk

Rynny RHEINZINKpasują nie tylko do dachu, ale i do elewacji Twojego budynku. Estetyka powierzchni patyny jest spójna z każdym naturalnym materiałem — w tym z dachówką, cegłą, drewnem itd.

ZAMÓW PRÓBKI Zobacz u dystrybutorów Wyślij zapytanie

Akcesoria do systemów rynnowych

Oferta RHEINZINK składająca się z ponad 500 artykułów zapewnia bezpieczeństwo i utrzymanie sprawnie działającego całego systemu odwodnienia dachu.

Wiedza specjalistyczna w zakresie akcesoriów, która gromadzimy w ścisłej współpracy z doświadczonymi rzemieślnikami, pozwala na opracowanie przydatnych akcesoriów, które są dostępne w regularnym Programie dostaw.

Zobacz akcesoria Wyślij zapytanie

Cena rynny tytan cynk

Porównując koszt systemu rynnowego nie powinno się polegać tylko na cenie 1 mb rynny i rury. Wybierając system rynnowy RHEINZINK oszczędzasz na:

 • ilości haków mocujących (większy rozstaw = mniejsza ilość) 
 • kosztach połączeń rynny (lutowanie lub klejone łączenia zamiast złączek)
 • kosztach połączenia denek (patrz wyżej)
 • kosztach narożników i sztucerów

A przede wszystkim masz odpowiednią grubość rynny (0,7-0,8 mm zamiast 0,55 mm), która wytrzyma tyle, ile twoje pokrycie z dachówki lub łupka. Dokładne wyliczenie kosztów systemu rynnowego uzyskuje się na podstawie rzutu dachu oraz przekroju budynku.

Wyślij zapytanie

Gdzie kupić rynny w Warszawie lub okolicy?

Rynny z tytan-cynku są sprzedawane przez specjalistyczną sieć dystrybucji zajmującą się pokryciami dachowymi, dlatego nie znajdziesz systemu RHEINZINK w sieci CASTORAMA, OBI itd. Wysyłając swój projekt do wyceny do naszego doradcy technicznego, otrzymasz nie tylko pomoc w doborze właściwych rozwiązań, lecz także wstępne wyliczenie kosztów systemu rynnowego. 

ZADZWOŃ    WYŚLIJ ZAPYTANIE       ZOBACZ U DYSTRYBUTORÓW